Yıldırım: “Beş tane düşmandan başka kimseye düşman değiliz”

Yıldırım: “Beş tane düşmandan başka kimseye düşman değiliz”

Din Görevlileri Birliği Derneği (DİNBİRDER) Genel Başkanı Muhittin Hamdi Yıldırım, TV5 ekranlarında yayınlanan Mihenk Taşı programına katıldı.

Muhittin Hamdi Yıldırım konuşmasında, kâfirleri düşman bilen ve kıbleye yönelen her Müslümanı kardeş bilmenin esas olduğunu belirterek, “Beş tane düşmandan başka kimseye düşman değiliz. Bizim bir numaralı düşmanımız kendi içimizde bizi tetikleyen nefsimizdir. Nefsimizin arzularını İslâm’ın getirdiği, Allah’ın buyurduklarına ram etmedikçe mümin olamıyoruz.” dedi.

Yeni Akit’in aktardığına göre, Müslümanların tefrikaya (ayrılığa) karşı mezhep farkı gözetilmeksizin bir ve beraber olmasının önemine değinen Yıldırım, “Ehl-i kıble tekfir edilemez. Dahilde silahlı harp olmaz. Müslümanların en zayıf imanlısı, en üstün zannedilen kâfirden daha iyidir.” değerlendirmesinde bulundu.

“Beş tane düşmandan başka kimseye düşman değiliz”

“Kâfirleri düşman bilen ve kıblemize yönelen her Müslümanı kardeş bilmek esastır.” diyen Yıldırım, “Beş tane düşmandan başka kimseye düşman değiliz. Bizim bir numaralı düşmanımız kendi içimizde bizi tetikleyen nefsimizdir. Nefsimizin arzularını İslâm’ın getirdiği, Allah’ın buyurduklarına ram etmedikçe mümin olamıyoruz.” ifadelerini kullandı.

DİNBİRDER Genel Başkanı Yıldırım, Müslümanın beş düşmanından ikincisinin şeytan olduğunu hatırlatarak, üçüncüsünün kâfirler olduğunu, kâfirlerin de kitaplı kâfirler ve kitapsız kâfirler olarak ikiye ayrıldığını belirtti.

“Allah’a düşman olmasalar neden düşmanlık edelim?”

Programda kâfirlerin neden Müslümanların düşmanı olduğunu açıklayan Yıldırım, “Kendileri bize düşmanlık ettikleri için. Kendileri Allah’a düşman oldukları için. Allah’a düşman olmasalar, Allah’a iftira etmeseler, biz onlara neden düşmanlık edelim durduk yerde?” şeklinde konuştu.

Yıldırım, Müslümanların dördüncü düşmanının münafıklar, beşincisinin ise zalimler olduğunu dile getirdi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *