Guaido Beyaz Saray’da

Guaido Beyaz Saray’da

ABD Başkanı Donald Trump, Venezüella’da kendini ‘geçici devlet başkanı’ ilan eden Juan Guaido ile Beyaz Saray’da görüştü.

ABD Başkanı Donald Trump ve Venezüella’da kendini ‘geçici devlet başkanı’ ilan eden Juan Guaido öğle saatlerinde Beyaz Saray‘da bir araya geldi. Trump, Guaido’yu Beyaz Saray’ın girişinde karşıladı.

Sputnik’in haberine göre, ikilinin görüşmesinden önce basına yapılması gereken açıklama ise son dakikada herhangi bir gerekçe gösterilmeksizin iptal edildi. Ana görüşme de yine basına kapalı gerçekleştirildi.

Guaido, Trump’tan önce ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve bazı ABD’li siyasetçiler ile de bir araya geldi.

Guaido, yasağa rağmen yurt dışına çıkıyor

ABD destekli Guaido, Venezüella Yüksek Adalet Mahkemesi’nin (TSJ) koyduğu yurt dışına çıkış yasağına rağmen 19 Ocak’ta Kolombiya’ya geçmiş, bu ülkenin başkenti Bogota’da düzenlenen Amerika Kıtası Terörizmle Mücadele 3. Bakanlar Konferansı’na katılmıştı.

Etkinlikte ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile görüşen Guaido, daha sonra Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) İsviçre’nin Davos kasabasında düzenlenen zirvesine katılmak ve farklı temaslarda bulunmak üzere Avrupa’ya gitmişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *