CHP’den Selahattin Demirtaş’a özel teşekkür

CHP’den Selahattin Demirtaş’a özel teşekkür

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, cezaevinde bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a teşekkür etti.

CHP’li Yıldırım Kaya, Meclis’te yaptığı konuşmada Selahattin Demirtaş’a özel olarak teşekkür etti.  Kaya konuşmasında, “En büyük teşekkürü, kendi özgürlüğünü düşünmeden, Türkiye’nin barışı için cezaevinden, ‘Türkiye’nin barışa, demokrasiye ihtiyacı var’ diye mesaj gönderen Selahattin Demirtaş’a teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında ‘Gezi’ vurgusu yapan Kaya, şunları söyledi: “Gözünüz aydın çocuklar, gözünüz aydın öğrenciler, gözünüz aydın öğretmenler, gözünüz aydın veliler, gözünüz aydın İstanbul, yeni bir hayat başlıyor. 0-4 yaş arasındaki çocukların anneleri ve babaları, çocuklarıyla birlikte İstanbul’un dört bir yanını artık özgürce dolaşabilecek, hangi parka gitmek istiyorsa, hangi ilçeye gitmek istiyorsa oraya gidecek. Çünkü İstanbul’da yeni bir başlangıç var. Tıpkı gezinin çocukları gibi. Karadeniz’in hırçın delikanlılarından birisi şu anda Türkiye’nin umudu olarak İstanbul’da bir başlangıç yaptı.”

Demirtaş ne demişti?

Selahattin Demirtaş seçimden önce, “Bugün için, İmamoğlu’nun söyleminin desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. Çünkü biz birlikte güzeliz. HDP olmadan, HDP’yi dışlayarak hiçbir şey yeterince güzel olmaz. Birileri de artık anlasın ki, “zorla güzellik” de olmaz. Hepinize özlemle, yürek dolusu selamlar” mesajı vermişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *