İmamoğlu’na tebrik mesajında ‘Demokrasi’ vurgusu

İmamoğlu’na tebrik mesajında ‘Demokrasi’ vurgusu

Twitter mesajı ile Ekrem İmamoğlu’nu tebrik eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden taviz vermeyeceğiz’ dedi.

AKP ve Cumhur ittifakı adayı Binali Yıldırım’ın İstanbul seçimlerini kaybetmesi üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, seçimi kazanan, CHP ve Millet ittifakı adayı Ekrem İmamoğlu’nu tebrik etti ve demokrasiden taviz vermeyeceklerini vurguladı. Seçimlerin ‘kesin olmayan’ sonuçların ortaya çıkmasının ardından gece saatlerinde yayımlanan Twitter mesajlarında Cumhurbaşkanı şu ifadeleri kullandı:

“İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi sonuçlarının İstanbul’umuz için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Milli irade bugün bir kez daha tecelli etmiştir. Gayrı resmi sonuçlara göre seçimi kazanan Ekrem İmamoğlu’nu tebrik ediyorum.

Bundan önce olduğu gibi önümüzdeki süreçte de demokrasiden, hukukun üstünlüğünden, ülkemizin barış, refah ve istikrarından taviz vermeden, Cumhur İttifakı’nın ilkeleri çerçevesinde, birlik ve beraberlik içinde, 2023 hedeflerimize yürüyeceğiz.

Bu ay sonu gerçekleştirilecek G-20 Zirvesi, Çin ziyareti ve ardından Güney Avrupa ve Balkanlar Zirvesi başta olmak üzere, Türkiye’nin önündeki tüm iç ve dış meselelere, milli menfaatlerimiz doğrultusunda titizlikle eğilmeye devam edeceğiz.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *