İsrail, Katar Fonlarının Gazze’ye transferini durdurdu

İsrail, Katar Fonlarının Gazze’ye transferini durdurdu

İşgal rejimi televizyonunun haberine göre, işgal hükümeti Gazze Şeridi’ndeki memurların maaşlarının ödenmesi için Katar’ın gönderdiği fonların transferini durdurdu.

İşgal rejiminde yayın yapan özel “Kanal 20” televizyonu, işgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun Katar fonlarının üçüncü aşamasının Gazze Şeridi’ne havalesinin durdurulması talimatı verdiğini belirtti.

Haberde, Netanyahu’nun kararının işgal rejiminin güneyinde tırmanan son olaylar ve Gazze’nden roket atılması gerekçe gösterilerek alındığı öne sürüldü.
İşgal hükümetinin kararı, işgal güçlerinin dün akşam ve bu sabah erken saatlerde Gazze Şeridi’nde üç alana hava saldırısı düzenlemesiyle eşzamanlı olarak duyuruldu.

12 yıldır abluka altında tutulan Gazze Şeridi’ndeki memur maaşlarının ödenmesi için ve fakir ailelere yardım olarak Katar her ay Gazze Şeridi’ne 15 milyon dolar gönderiyor.

İşgal güçleri, Gazze Şeridi’nden sınırın diğer tarafına el yapımı patlayıcı taşıyan balon gönderildiği iddiasıyla dün akşam ve bu sabah erken saatlerde direniş güçlerine ait noktalara hava saldırıları düzenledi. Saldırılarda maddi hasar meydana gelirken ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Filistin Enformasyon Merkezi

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *