7 ülkeye dağılmış, II.Abdülhamid’in torunları İstanbul’da toplandı

7 ülkeye dağılmış, II.Abdülhamid’in torunları İstanbul’da toplandı

Sultan II. Abdülhamid’in vefatının 100’üncü yıldönümü dolayısıyla İstanbul’a gelen 40 torunu, Abdülhamid Han’ın kabrini ziyaret etti.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ. ve Hamidiye AŞ. tarafından Sultan 2’inci Abdülhamid Han’ın vefatının 100’üncü  yıldönümü nedeniyle anma etkinlikleri düzenlendi.

Milliyet’in haberine göre etkinlikler kapsamında, 7 farklı ülkeden 40’tan fazla torunun katılımıyla Sultanahmet Camiinde sabah namazı kılındı. Namazın ardından vatandaşlara çorba ikramı yapıldı. Çorba dağıtımında Hanedan ailesi üyeleri de hazır bulundu.

Camide buluşan torunlar halkın da katılımıyla Sultanahmet’ten Abdülhamid Han’ın türbesine kadar topluca anma yürüyüşü gerçekleştirdi. Osmanlı Hanedan ailesi üyeleri ve 500’den fazla katılımcının yer aldığı heyet, türbeyi ziyaret ederek Abdülhamid Han’ın ruhuna Kuran-ı Kerim okutup dua ederek ziyaretini tamamladı.

Üçüncü, dördüncü ve beşinci kuşak torunlar, İstanbul Belediyesi tarafından Çırağan sarayında düzenlenen akşam yemeğinde ağırlandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *