Yeni Politik Kültürün Dünyasında

Yeni Politik Kültürün Dünyasında

Abdurrahman Arslan’ın yeni kitabı 13 Kasım tarihinde okurlarına ulaştı.

Abdurrahman Arslan’ın Beyan yayınlarından çıkan yeni kitabı “Yeni Politik Kültürün Dünyasında” Kasım ayında okurlarıyla buluştu. 224 sayfadan oluşan kitabında Arslan, dünyanın gözümüzün önünde başka bir şeye dönüşme sürecini irdeliyor.

Onca hamaset ve hararetine rağmen, günümüzdeki siyasi tartışmaların, bir karmaşa ve belirsizlik içerdiği söylenebilir. Bugün hemen hemen tüm ülkelerde, siyasal partilerin ve hareketlerin kendilerini tanımlamakta yaşadıkları güçlükler buradan kaynaklanıyor.

Günümüz demokrasilerinin biz ve öteki odaklı tartışmalarından neo-paganizme, kamuoyu manipülasyonlarından reklama dönüşen siyasal kültüre, ulus devletlerden gettolaştırmaya, uluslarüstü birlik oluşturma çabalarının yaşadığı krizlerden risk toplumu hâline getirilen ülkelerin karşılaştığı sorunlara uzanan bir dizi tartışma mevcut.

Abdurrahman Arslan, Yeni Politik Kültürün Dünyasında belli başlı odaklar üzerinden günümüz siyasal tartışmalarına yönelik bir kritik bakış ortaya koyuyor. Bilinen dünyanın gözümüzün önünde başka bir şeye dönüşme sürecini irdeleyen metinler, çağdaş siyasi düşüncedeki anahtar terimleri anlamanın ve tartışmayı daha ileri aşamalara taşımanın yolunu açıyor.

aaa-007.jpg

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *