Biden: Sadece Tanrı beni çekilmeye ikna edebilir!

Biden: Sadece Tanrı beni çekilmeye ikna edebilir!

Trump ile tartışmasında berbat performans gösterdiği için eleştirilen ve akıl sağlığı sorgulanan ABD Başkanı Biden, “Ben dünyayı yönetiyorum. Mübalağa gibi gelebilir ancak değil, biz dünyanın merkezindeki ülkeyiz.” iddiasında bulundu.

Yaklaşık 4 yıldır ABD’yi yöneten Başkan Joe Biden, canlı yayın tartışmasının ardından aralarında demokratlar, destekçileri ve bağışçılarının de bulunduğu birçok kişi tarafından seçim yarışından çekilmesi yönünde çağrıların ardından ilk televizyon röportajını ABC News’e verdi.

‘Trump dikkatimi dağıttı’

Münazara gecesi ne olduğunun sorulması üzerine Biden, “Çok hastaydım, kendimi çok kötü hissediyordum.” dedi. Biden, kötü bir gece geçirdiğini belirterek, “Trump mikrofonu bile kapalıyken bağırıyordu. Bu da benim dikkatimi dağıttı. Sorun sadece bu değildi ama çok kontrol sağlayamadım.” değerlendirmesinde bulundu.

Münazarayı tekrar seyredip seyretmediğine ilişkin ise Biden, “Yok, sanırım izlemedim.” yanıtını verdi.

‘Ben Putin’i indiren adamım’

Anketlerde geride olmasına ilişkin ise Biden, “Ben anketlere inanmıyorum.” dedi. Biden, kimsenin kendisinden başkan olmak için daha kalifiye olmadığını savunarak, “Trump’ı yenmek için en kalifiye kişi benim.” ifadelerini kullandı.

Kendisini 4 yıl daha başkan olarak görüp görmediğine ilişkin bir soruya çok net ifadelerle cevap vermeyen Biden, NATO’yu bir araya getireceğine işaret ederek, “Ben Putin’i indiren adamım.” dedi.

‘Sadece Tanrı beni çekilmeye ikna edebilir’

Kendisini eleştirenlerin sorulması üzerine ise Biden, söz konusu kişilerin “neden bahsettiğini” bilmediğini ifade etti.

Biden, seçim yarışından çekilmeyeceğini tekrarlayarak, sadece Tanrı’nın onu çekilmeye ikna edebileceğini söyledi.

Zihinsel sağlığı

Zihinsel sağlığını ölçmek için bir muayeneyi kabul edip etmeyeceğini cevaplamaktan kaçınan Biden, “Her gün yaptıklarımla ben zaten muayeneden geçiyorum.” diye konuştu.

Biden, sadece seçim kampanyası yürütmediğini belirterek, “Ben dünyayı yönetiyorum. Mübalağa gibi gelebilir ancak değil, biz dünyanın merkezindeki ülkeyiz.” ifadelerini kullandı.

‘Trump’ı 2020’de yeneceğim’

Başkanlık kampanyası kapsamında Wisconsin’de düzenlenen toplantıda da konuşan Biden, Donald Trump’la canlı yayın tartışmasının ardından çok sayıda spekülasyon yapıldığını ifade ederek, “Biden ne yapacak diye soruyorlar. İşte size söylüyorum. Seçim yarışından çekilmeyeceğim ve kazanacağım.” dedi. Biden, bazılarının insanların verdiği oyları umursamayarak kendisinin seçim yarışından çekilmesini istediğini belirtti. Biden, “Trump’ı 2020’de yeneceğim.” diye konuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *