Siyonistlerden ikinci açıklama: Hamas’ı fikir olarak ortadan kaldırmak imkansız

Siyonistlerden ikinci açıklama: Hamas’ı fikir olarak ortadan kaldırmak imkansız

İsrail ordu sözcüsü Daniel Hagari’nin “Hamas’ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor” sözlerinin ardından buna benzer ikinci bir açıklama siyonist Ulusal Güvenlik Konseyi Başkanı Tzachi Hanegbi tarafından yapıldı.

Tzachi Hanegbi, bir konferansta yaptığı konuşmada, siyonist rejimin Gazze’deki saldırılarına ilişkin açıklamada bulundu.

İsrail’in, ABD Başkanı Joe Biden’ın açıkladığı Gazze’de 3 aşamalı ateşkes teklifine destek vermesi gerektiğini belirten Hanegbi, zamanın esirlerin “aleyhine işlediğini” belirtti.

Hanegbi, “Hamas’ı bir fikir olarak ortadan kaldırmak imkansız.” ifadelerine yer verdiği konuşmasında, Hamas’a alternatif bir fikrin oluşturulması gerektiğini iddia etti.

Siyonist ordu sözcüsü Daniel Hagari, 19 Haziran’daki açıklamasında, Hamas’ın bir fikir ve siyasi parti olduğunu belirterek, “Hamas, insanların kalplerine kök salmıştır. Hamas’ı ortadan kaldırabileceğimizi düşünenler yanılıyor.” demişti.

Netanyahu da Hagari’nin açıklamalarına tepki göstererek, güvenlik kabinesinin Gazze’deki saldırılara ilişkin “Hamas’ın askeri ve idari olarak yok edilmesi hedefinin bulunduğunu ve İsrail ordusunun da bunu yapmakla yükümlü olduğunu” savunmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *