Siyonist basın: İsrail, Kassam’ın yenilgisini duyuracak

Siyonist basın: İsrail, Kassam’ın yenilgisini duyuracak

Siyonist devlet televizyonu KAN, Tel Aviv yönetiminin, yakın zamanda Gazze’de Kassam’ın yenilgisini ilan etmeye hazırlandığını öne sürdü. Öte yandan siyonistler Hizbullah’ın ‘önleyici’ saldırı başlatmasından çekiniyor.

Haberde, Refah kentindeki “askeri faaliyetlerin” sona ermesinin ardından İsrail ordusunun, savaşın üçüncü aşaması olarak bilinen süreçte Gazze Şeridi’ndeki “operasyonlarını” çeşitli şekillerde yürütmeye devam edeceği kaydedildi ancak ayrıntı verilmedi.

Siyonist ordu sözcüsü ise, Hamas’ı yenmek diye bir şey yok demişti

Siyonist ordusu sözcüsü Daniel Hagari, 19 Haziran’da yaptığı açıklamada, “Filistinli örgütü (Hamas) yok etmek ya da ortadan kaldırmak halkın gözüne kül saçmaktan başka bir şey değil.” demişti. Hagari, Hamas’ı zayıflatmanın tek yolunun Gazze’de yeni bir hükümet kurulmasından geçtiğini iddia etmişti.

Hizbullah’ın ani saldırısından korkuyor

Lübnan’daki Hizbullah’ın, İsrail’e karşı önleyici saldırı başlatabileceği iddia edildi.

Söz konusu iddia, İbranice yayın yapan “Walla” internet sitesinin, isimleri açıklanmayan güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde yer aldı.

Habere göre, güvenlik kaynakları, “Hizbullah Genel Sekreteri Hasan Nasrallah’ın, İsrail’in Lübnan’ın güneyine beklenmedik ve büyük bir saldırı başlatmasından çok korktuğunu ve bu korku nedeniyle de İsrail’e karşı saldırı başlatarak önleyici bir adım atmayı düşündüğünü” öne sürdü.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *