Kassam Tugayları’ndan işgalciye ağır darbeler

Kassam Tugayları’ndan işgalciye ağır darbeler

İslami Direniş Hareketi (Hamas)’ın askeri kanadı durumundaki Şehit İzzeddin El-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine konuşlanan siyonist işgal güçlerine karşı direnişini Aksa Tufanı’nın 250. gününde de sürdürdü.

Bugüne kadar yüzlerce düşman subayı ve askeri öldürüldü, on binlercesi yaralandı ve yüzlerce araç tamamen veya kısmen imha edildi. Kassam Tugayları, Gazze çevresindeki düşman mevzilerini ve askeri yığınaklarını çeşitli cephelerde bombalamaya devam ediyor.

Kassam Tugayları askeri sözcüsü dün (12 Haziran Çarşamba), mücahitlerin işgal güçlerine karşı muhtelif cephelerde sergilediği direnişe, düşman askerleri ve araçlarına karşı patlayıcılar ve zırh delici roketlerle girdikleri şiddetli çatışmalara dair birçok askeri bildiri yayınladı.

Kassam Tugayları askeri bir bildirisinde, Gazze’nin doğusundaki Zeytun mahallesinde konuşlanan düşman güçlerini ağır havan mermileriyle vurduklarını belirtti.

Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nin güneyinde bulunan Refah şehrindeki Şabura Mülteci Kampı’nda iki “Merkava 4” tankını “Yasin 105” roketleriyle hedef aldıklarını açıkladı.

Mücahitler, Gazze’nin doğusundaki Zeytun mahallesinde işgal güçleriyle şiddetli çatışmalara girdi.

Kassam Tugayları, işgal güçlerinin açtığı Netzarim askeri koridoru üzerinde düşman komuta merkezini 114 mm’lik bir roketle vurdu.

Kassam Tugayları bu arada, Lübnan’daki İslami direnişin önde gelen liderlerinden olan ve Kudüs yolunda şehit düşen mücahit komutan Talib Sami Abdullah “Hac Ebu Talib” ve kardeşlerine taziyede bulunduğunu dile getirdi.

Aksa Tufanı, 7 Ekim 2023 Cumartesi günü sabahın erken saatlerinde mücahitlerin kara, deniz ve hava yoluyla Gazze çevresindeki yerleşim yerleri ve askeri noktalara düzenlediği bir dizi saldırıyla başladı ve yüzlerce işgalci asker ve yerleşimci öldürüldü veya esir alındı.

İsrail ise halkı bombalıyor

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’nın bugün (13 Haziran Perşembe) yaptığı açıklamaya göre son 24 saat içinde işgal rejiminin gerçekleştirdiği saldırılarda şehit edilenlerin toplam sayısının 35, yaralananların sayısının ise 105 olduğu belirtildi. Ailelere yönelik olarak da 3 katliam gerçekleştirildi.

Gazze’de işgal rejiminin sekiz aydan fazla süredir devam eden soykırım savaşında şimdiye kadar ölümleri kayda geçirilen şehit sayısı 37 bin 232 yaralananların sayısı ise 85 bin 37 oldu.

Bakanlık halen enkaz altında çok sayıda ceset bulunduğunun tahmin edildiğini ancak işgal güçlerinin saldırıları sebebiyle onların ortaya çıkarılmasında büyük zorluklar yaşandığını dile getirdi. İşgal güçlerinin, ilk yardım ekiplerinin ve sivil savunma ekiplerinin enkaz altında kalanlara ulaşmalarına engel olduğunu ifade etti.

Şehit edilenlerin ve yaralananların %70’ten fazlasını çocuklar ve kadınlar oluşturuyor.

İşgal rejiminin soykırım savaşında ayrıca iki milyondan fazla insan evini terk etmek zorunda bırakıldı. Binaların %70’ten fazlası tahrip edildi. Altyapı tesisleri büyük hasar gördü. Sıkı abluka ve aç bırakma politikaları yüzünden insanlar ciddi şekilde açlık ve gıda yetersizliği sorunu yaşıyor.

(Filistin Enformasyon Merkezi)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *