İsrailli esir: Rehin tutulduğumuz ev bombalandı

İsrailli esir: Rehin tutulduğumuz ev bombalandı

274 Filistinliyi şehid ederek, 698 Filistinliyi de yaralayarak İsrailli esirleri kurtarma operasyonu yapan işgalci İsrail ordusunun kurtardığı İsrailli esir, ordunun Gazze’de daha önce kaldığı bir yeri bombaladığını ve yanında bulunan 2 İsraillinin öldüğünü belirtti.

Siyonist katillerin önceki gün Nusayrat Mülteci Kampı’na düzenlediği ve 274 Filistinliyi şehid ettiği saldırılar sonucu serbest kalan Gazze’deki İsrailli esirlerden Noa Arghmani, Gazze’den çıkarılmasından bir gün sonra Israel Hayom gazetesine açıklamalarda bulundu.

Arghamni, Gazze’de “Yossi Sharaabi” ve “Itay Versky” ile beraber esir tutulduklarını ancak onların İsrail bombardımanında hayatını kaybettiğini anlattı.

Yüzlerce Filistinlinin canına mal olan “operasyonla” kurtarılan Arghamni, “İsrail ordusu daha önce rehin tutulduğumuz evi bombaladı ve orada 2 İsrailli hayatını kaybetti. Füzenin evi vurduğunu gördüm. Öleceğimden emindim ama hayatta kaldım.” dedi.

Arghamni, Hamas üyelerinin, zaman zaman hava alması için “geleneksel Arap kadın kıyafetleriyle” kendisini kamufle ederek dışarı çıkardığını ve evlerin arasında gezmesine müsaade ettiğini anlattı.

İsrail ordusu, dün, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki çeşitli noktalara saldırılar düzenlediğini ve iki farklı bölgede toplam 4 İsrailli esirin canlı olarak kurtarıldığını duyurmuştu.

İsrail’in barbar saldırısında 274 Filistinli şehid olmuş, 698 Filistinli de yaralanmıştı. İsrail’i himaye eden batılı demokrasiler, esirlerin kurtarılmasından sevinç duyduklarını açıklarken, İsrail’in Filistinli katliamına ise sessiz kalmışlardı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *