Gazze’ye gece boyu saldırılar devam etti

Gazze’ye gece boyu saldırılar devam etti

Siyonist İsrail ordusunun gece boyu Gazze Şeridi’nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda çok sayıda Filistinli şehid oldu, pek çok Filistinli yaralandı. Bombardıman karadan, havadan ve denizden yapılıyor.

İsrail, halkı zorla aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına hava, kara ve denizden 248. gününde de devam ediyor. Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, düşman topçu birlikleri, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinin farklı bölgelerine şiddetli saldırlar düzenledi. Saldırılarda çok sayıda kişi şehid oldu, pek çok kişi de yaralandı.

Gazze kentinin doğusundaki Şucaiyye Mahallesi’nde siyonist savaş uçaklarının vurduğu evde 2 Filistinli yaşamını yitirdi. Savaş uçakları, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Deyr el-Belah ile Ebulacin kentlerine karadan top atışlarıyla eş zamanlı olarak hava saldırıları düzenledi. Saldırıda şehid ve yaralananlar oldu.

Siyonist hücumbotlarından Gazze kenti kıyısındaki bölgelere yoğun şekilde ateş açılırken, siyonist topçuları da Gazze kentindeki Ez-Zeytun ve Tel el-Hava mahallelerini vurdu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, işgalci İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 517’si çocuk, 10 bin 279’u kadın olmak üzere 37 bin 84 Filistinlinin şehid olduğunu, 84 bin 494 Filistinlinin yaralandığını bildirmişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *