İstanbul’da birçok noktada mazlum Filistin’e destek

İstanbul’da birçok noktada mazlum Filistin’e destek

Siyonist katillerin Filistinlilerin çadırlarına savaş uçakları ile düzenlediği saldırıda 40’ın üzerinde Filistinlinin şehid olması üzerine, siyonistlere tepki gösteren çok sayıda Müslüman İstanbul’un farklı noktalarında bir araya geldi.

Sosyal medya platformlarında yapılan çağrıların ardından İsrail Başkonsolosluğu önünde bir araya gelen bir grup, “Doğu Türkistan’dan Filistin’e ümmet tek ses, tek yürek” yazılı pankart açtı.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları İstanbul'da protesto edildi

İsrail’e lanet sloganları atan grup adına konuşan Mahmut Kar, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarının yaklaşık 8 aydır aralıksız sürdüğünü belirterek, tüm dünya ülkelerinin İsrail’i durdurmak için ortak hareket etmesi gerektiğini öne sürdü.

Yine sosyal medya platformlarında yapılan çağrılara kulak veren başka bir grup ise Fatih’teki Saraçhane Parkı’nda bir araya geldi. Ellerinde Türk ve Filistin bayrakları bulunan gruptakiler, hayatını kaybeden Müslümanlar için dua etti.

İsrail'in Gazze'ye saldırıları İstanbul'da protesto edildi

Sarıyer’deki Amerika Birleşik Devletleri Başkonsolosluğu önünde toplananlar da, “Özgür Filistin” yazılı pankartlar açarken, gruptakiler tarafından “Kahrolsun İsrail, işbirlikçi ABD” şeklinde sloganları atıldı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *