Kassam: Gazze’de bir grup İsrail askerini esir aldık

Kassam: Gazze’de bir grup İsrail askerini esir aldık

İşgalci İsrail ordusunun, 27 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı kara savaşı sırasında ilk kez İsrail askerlerinin esir alındığı bildirilirken esir askerlerin sayılarına ilişkin bilgi verilmedi. İşgal askerleri Cibaliya kampındaki bir tünelde yapılan operasyonla ele geçirildi.

Hamas Hareketi’nin silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde düzenledikleri operasyonda pusuya düşürülen işgal askerlerinden yeni esirler aldıklarını duyurdu.

El-Kassam’ın Sözcüsü Ebu Ubeyde yaptığı görüntülü açıklamada, “Cumartesi akşamı öncesinde Kassam savaşçıları, işgal askerlerini Cibaliya Mülteci Kampı’ndaki bir tünele çekerek komplike bir operasyon gerçekleştirdi.” ifadelerini kullandı.

İşgal askerlerinden bir grubu Cibaliya’daki tünellerin birinde pusuya düşürdüklerini belirten Ebu Ubeyde, İsrail askerleriyle sıfır mesafeden çatışma yaşandığını ayrıca gelen takviye güçlere de patlayıcılarla saldırılar düzenlendiğini kaydetti.

Ebu Ubeyde, tünele çekilen düşman askerleriyle girilen çatışmada ölü yaralı ve esir olmak üzere tümünün ele geçirildiğini ve askerlerin ellerindeki askeri mühimmata da el konulduğunu söyledi.

Ebu Ubeyde’nin konuşması sırasında, tüneldeki operasyon sırasında öldürülen bir işgal askerinin kaldırılmasının yanı sıra İsrail askeri elbiseleri, miğfer ve silahlara ait görüntüler paylaşıldı.

İşgal ordusunun, 27 Ekim’de Gazze Şeridi’ne başlattığı kara savaşı sırasında ilk kez İsrail askerlerinden esirler alındığı belirtilirken, esir askerlerin sayılarına ilişkin bilgi verilmedi.

Siyonist Ordu Sözcüsü Daniey Hagari, X sosyal medya platformundan yaptığı açıklamada, askerlerin esir alındığına ilişkin açıklamanın doğru olmadığını iddia etti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *