AK Partili vekiller: Yeni bir hikâye yazamazsak işimiz zor

AK Partili vekiller: Yeni bir hikâye yazamazsak işimiz zor

Türkiye gazetesinin aktardığı kulis bilgilerine göre, seçim mağlubiyetini tartışan milletvekilleri arasında ‘Bizim bir hikâyemiz vardı, ama bu hikâye artık yok, eğer yeni bir hikaye yazamazsak işimiz zor’ denildiği öne sürüldü.

AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler’in başkanlığında bir süredir milletvekilleri ile seçim sonuçlarının değerlendirildiği istişareler bitti. Bu kapsamda bugüne kadar 5 toplantı yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, toplantılarda seçim başarısızlığının en önemli nedenleri arasında hayat pahalılığı, kampanya sürecindeki yanlışlıklar; doğru aday tespiti yapılmaması, teşkilatların isteksizliği ve hastane randevularında yaşanan problemler gösterildi.

Türkiye Gazetesi’nde yer alan kulis haberine göre bazı milletvekilleri “Bizim bir hikâyemiz vardı, ama bu hikâye artık yok. Aslında 2019’da seçmenin verdiği mesajla yeniden bir hikâyenin yazılması gerekiyordu. Bunu yapmadık. AK Parti’nin kuruluş felsefesindeki en önemli unsur, bu partinin yenilikçi ve reformcu bir parti olmasıydı. AK Parti bu ülkenin çimentosuydu. Nerede bu çimento? Aleviler nerede, Kürtler nerede? Türkiye’de şu anda hukuk sistemine güven duyulmuyor. Bu nedenle ekonomiye de güven yok. Eğer bu iki unsurda güven tesis edilirse, AK Parti’nin yeni hikâyesinin başlangıcı olur. AK Parti’nin oy oranları en az 10 puan artar. Yeni bir hikâye yazamazsak, işimiz zor” dedi.

Toplantıda Temmuz ayında emeklilere enflasyonun üzerinde zam yapılması gerektiğini söyleyen milletvekilleri de oldu. Ancak vekillerin bu önerisine “Hangi kaynakla bunu yapacaksınız. Durum ortada. Emeklilikle ilgili en yanlış adım EYT oldu. Onun getirdiği fatura ödeniyor şu anda. Bu tip öneriler ülkenin hayrına olmaz” gerekçesiyle itiraz edildiği iddia edildi.

Ayrıca seçim sürecinde yapılan bazı yanlışların sonrasında da devam ettiğine dikkat çekilerek, özellikle ‘lüks ve şatafat’ görüntülerinin kamuoyunda tepki çektiği vurgulandı. Seçim sürecinde ‘Çakarlı makam araçları’ ile yapılan çalışmaların vatandaşı kızdırdığı belirtildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *