‘Yakalama talebi’, siyonistlere göre ‘antisemitizm’

‘Yakalama talebi’, siyonistlere göre ‘antisemitizm’

UCM Başsavcısı Han’ın yakalama kararı başvurusuna ilişkin görüntülü açıklama yayımlayan siyonist kasap Binyamin Netanyahu, başvurunun “üniversite kampüslerinden UCM’ye taşınan yeni bir antisemitizm örneği olduğunu” savundu.

Siyonist katil, görüntülü mesajında, UCM başsavcısının yakalama kararı başvurusunun “saçma ve yanlış” olduğunu, bunun “tüm İsrail devletine ve ordusuna yöneltildiğini” iddia etti.

Netanyahu, 7 Ekim’den bu yana büyük bir insanlık felaketine yol açtıkları Gazze’deki saldırıların devam edeceğine işaret ederek, “UCM’nin, İsrail’in Hamas’ı devirmesini engellemeyeceğine söz veriyorum.” ifadelerini kullandı.

İsrail’in Gazze’deki saldırılarının sona ermesi talebi ve Filistin’e destek amacıyla birçok ülkede üniversitelerde yapılan gösterilere atıfta bulunan Netanyahu, söz konusu başvurunun “üniversite kampüslerinden UCM’ye taşınan yeni bir antisemitizm örneği olduğunu” öne sürdü.

UCM’nin cesareti!

7 Ekim saldırıları sonrası İsrail’i ziyaret ederek destek veren UCM Başsavcısı Kerim Han, İsrail saldırılarının 8. ayında ve on binlerce insanın katledilmesi sonrası, Netanyahu ve Savunma Bakanı Gallant hakkında “yakalama kararı” başvurusunda bulunduğunu bildirmişti.

UCM’den yapılan yazılı açıklamaya göre, Han, siyonist Başbakan Netanyahu ve Savunma Bakanı Yoav Gallant’a ilaveten Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye, Hamas’ın Gazze’deki lideri Yahya Sinvar ve Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugaylarının lideri Muhammed ed-Dayf hakkında “yakalama kararı” başvurusunda bulunmuştu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *