İşgal güçleri içinde sivillerin bulunduğu 3 katlı evi bombaladı

İşgal güçleri içinde sivillerin bulunduğu 3 katlı evi bombaladı

Gazze Şeridi’nde bir eve işgalci İsrail tarafından düzenlenen hava saldırısında aralarında çocukların da olduğu 14 Filistinlinin şehid olduğu, çok sayıda kişinin yaralandığı bildirildi.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’da yer alan haberde, İsrail savaş uçaklarının, Gazze Şeridi’nin orta kesimindeki Nuseyrat Mülteci Kampı’nda 3 katlı bir evi bombaladığı belirtildi.

İşgalcinin söz konusu eve düzenlediği hava saldırısı sonucu aralarında çocukların da olduğu 14 sivilin can verdiği, onlarca kişinin yaralandığı aktarılan haberde, siyonist savaş uçaklarının Gazze kentinde de bir evi bombaladığı ifade edildi.

İşgal ordusunun Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki Beyt Lahya kentini topçu atışlarıyla hedef aldığı vurgulanan haberde, kuzeydeki Cibaliya Mülteci Kampı’na yönelik topçu atışlarının da gece boyu sürdüğü bilgisi paylaşıldı.

ABD ve batılı demokratik devletlerin himayesindeki İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 944’ü çocuk, 9 bin 849’u kadın olmak üzere 35 bin 91 Filistinli şehid oldu, 78 bin 827 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce şehid naaşı olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *