Ramazan Yazçiçek’in yeni kitabı: Gazze Risalesi

Ramazan Yazçiçek’in yeni kitabı: Gazze Risalesi

Ramazan Yazçiçek, bu ay yayımlanan yeni eserinde, “Ümitvar ol! Hikâyemiz devam ediyor…” diye seslendi.

Ekin Yayınları’ndan “Gazze Risalesi” ismi ile çıkan kitabın tanıtım kısmında Yazçiçek’in şu ifadeleri yer alıyor:

Bir ülkeyi işgal etmek, bütün maddi varlıklarını talan etmek ve ölümcül savaş aygıtlarıyla on binlerce insanı hunharca katletmek galibiyetse şayet, İsrail galip gözüküyor bugün. Oysa mağlûptur bu savaşın galip olanı! Hamasetten uzak bir farkındalıkla inanıyorum: Aksa Tufanı, Yeni Dünya Düzeni hesaplarını sarstı, küresel emperyalizmin payandası olan Siyonizm’in kalbine hançer gibi saplandı!

Bugün şahidi olduğumuz musibetler, sadece Gazze’nin, Bağdat’ın, Halep’in, Felluce’nin, Srebrenitsa’nın, Halepçe’nin, Yemen’in, Doğu Türkistan’ın, Arakan’ın meselesi değildir artık. İşlenen toplu katliamlarla ümmetin onur ve değerleri ayaklar altına alınmaktadır. Ve bununla İslâm ümmeti, bir daha ayağa kalkamayacak şekilde bastırılmak istenmektedir.

İnanalar için zafer ihtimal değil, kesindir! Zafer ve şehâdeti, Allah’ın vaadi gereği kesin görmek, sekülerleşen insanın anlayamayacağı bir zorluktur. Dolayısıyla, inananlar için Aksa Tufanı bir rahmet yankısıdır ve yeni bir soluğun habercisidir. Gök kubbenin Rabbinin (cc), demir kubbenin sahibinden daha kudretli olduğunu haykıran Gazze, kâfirlere kâbus olmuş, iliklerine kadar korkutmuştur.

Ümitvar ol! Hikâyemiz devam ediyor…

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *