Yahudi gazeteci: Gazzelilerin kanından oluşmuş nehirler görmeliydik

Yahudi gazeteci: Gazzelilerin kanından oluşmuş nehirler görmeliydik

“Gazze Şeridi’nde masum tek bir insan yok.” diyen yahudi gazeteci Yehuda Shlezinger, “Gazzelilerin kanından oluşmuş nehirler görmeliydik ta ki liderlerine gelip (esirleri) serbest bırakmalarını söyleyene kadar.” ifadesini kullandı.

Siyonist Kanal 12 televizyonunda konuşan yahudi gazeteci, uzun zamandır gördüğü en rahatsız edici fotoğrafların Gazzelilerin sahilde eğlenirken çekilmiş fotoğrafları olduğunu söyledi.

“Gazze Şeridi’nde masum tek bir insan yok.” ifadelerini kullanan Shlezinger, “Oradaki insanlar ölümü, ağır bir ölümü, acılı bir ölümü hak ediyor, bunun yerine onları kumsalda keyif yaparken, eğlenirken görüyoruz.” diye konuştu.

“Orada masum yok ve açlıktan ölmek, ağır işkencelere maruz kalmak yerine, bombardımandan saklanmak yerine kumsalda eğleniyorlar.” ifadelerini kullanan Shlezinger, “Gazzelilerin kanından oluşmuş nehirler görmeliydik ta ki liderlerine gelip (esirleri) serbest bırakmalarını söyleyene kadar.” şeklinde konuştu.

Siyonist katliam

İşgalci İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670’i kadın olmak üzere 34 bin 97 Filistinli şehid edildi, 76 bin 980 kişi yaralandı.

Laik demokratik dünyanın himayesindeki siyonist rejim, batı menşeli uluslararası yasaları ihlal ederek, yaklaşık 2,3 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi’ne, özellikle karadan insani yardım erişimini kısıtlıyor. Buna karşın batılı devletler İsrail’e göz yumarken, bir yandan da askeri ve parasal yardımı kesintisiz sürdürüyor. Batılı adalet kurumları da süreci sessizce izlemekle yetiniyor.

Öte yandan ABD, Gazze şeridine yaptığı liman inşaatını planladığı gibi yürütüyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *