Refah kentinde iki evi bombaladı

Refah kentinde iki evi bombaladı

Dün gece Refah kentinde, Filistinli 16 çocuk, 6 kadın ve 2 erkek siyonist rejimin iki evi bombalaması sonucu bu evlerde şehid oldu. Enkaz altında halen kayıp ve yaralılar da bulunuyor.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, işgal ordusunun cumartesi akşamı Refah kentinin doğusuyla orta bölgelerinde iki ayrı binaya düzenlediği hava saldırısında şehidlerin sayısı 13’ten 24’e yükseldi.

Sağlık kaynakları, hayatını kaybedenlerin 16’sının çocuk, 6’sının da kadın olduğuna dikkati çekerek, hala enkaz altında çok sayıda kayıp ve yaralı olduğunu aktardı.

Gazze’deki Sivil Savunma İdaresi’nden dün gece yapılan yazılı açıklamada, “İşgal devleti (İsrail) ordusu uçaklarının hava saldırısı düzenlediği Refah’ın doğusunda George Caddesi üzerinde Abdulal ailesine ait çok katlı bir binanın enkazında çok sayıda Filistinli şehit oldu.” ifadesi kullanılmıştı.

Sivil Savunma İdaresi’nden dün akşam yapılan bir başka açıklamada da, İsrail’in Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinin doğusundaki bir binaya düzenlediği hava saldırısında çok sayıda Filistinlinin cesedine ulaşıldığı belirtilmişti.

Düşman İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 685’i çocuk, 9 bin 670’i kadın olmak üzere 34 bin 97 Filistinli şehid oldu, 76 bin 980 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce şehid naaşı olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da batı himayesinde İsrail tarafından tahrip ediliyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *