İşgal ordusu sivillere saldırmaya devam ediyor

İşgal ordusu sivillere saldırmaya devam ediyor

İsrail ordusunun, Gazze Şeridi’nin güneyindeki Refah kentinde bir evi bombalaması sonucu 4’ü çocuk 7 Filistinli şehid oldu.

Sağlık alanından kaynaklar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, düşman ordusunun, Refah’taki Yebna Mülteci Kampı’nda “Ebu el-Hunud” ailesine ait evi hedef aldığını söyledi.

Kaynaklar, işgal ordusunun bombardımanında 4’ü çocuk 7 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, cenazelerin Kuveyt Hastanesi’ne getirildiğini aktardı.

Görgü tanıkları da siyonistlerin bombaladığı bölgede yerinden edilen çok sayıda Filistinlinin bulunduğunu, büyük bir yıkımın yaşandığını belirtti.

Gazze’de yerinden edilen Filistinlilerin son sığınağı Refah

Siyonist rejimin demokratik dünyanın himayesi altında 7 Ekim 2023’ten bu yana sürdürdüğü saldırıları nedeniyle yaklaşık 2,3 milyon nüfuslu Gazze Şeridi’nde 1,9 milyon kişi yerinden edildi. Bu Filistinli Müslümanların çoğu, siyonistlerin daha önce “güvenli bölge” olduğunu iddia ettiği ancak bombalamaktan vazgeçmediği Refah kentine sığındı.

Gazze Şeridi’nin en güneyinde, Mısır sınırında yer alan Refah’ın siyonist saldırılarından önce 280 bin olan nüfusu, 5 kattan fazla artarak yaklaşık 1,5 milyona ulaştı.

Siyonistlerin saldırılarından kaçarak, yeterli kalacak yerin bulunmadığı ve altyapının yetersiz olduğu Refah’a sığınan Filistinlilerin büyük bölümü, derme çatma çadırlardan oluşan kamplarda yaşam mücadelesi veriyor.

Siyonist işgal ordusunun sık sık hava saldırıları düzenlediği Refah’a kara saldırısı başlatması halinde sivillerin Gazze Şeridi’nde sığınacak yeri de kalmayacak.

Siyonist rejimin 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 500’ü çocuk, 9 bin 560’ı kadın olmak üzere 33 bin 843 Filistinli Müslüman şehid edildi, 76 bin 575 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce şehid naaşı olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *