Siyonist rejim Gazze’yi gece boyu bombaladı

Siyonist rejim Gazze’yi gece boyu bombaladı

Siyonist işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne gece boyunca havadan, karadan ve denizden düzenlediği saldırılarda en az 10 Filistinli şehid oldu.

İşgalci İsrail güçleri, Müslüman Gazze halkını zorla aç ve susuz bırakarak büyük bir insani felakete yol açtığı Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarına 191. gününde devam ediyor.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, işgal ordusunun gece boyu hava, kara ve denizden başta Gazze kent merkezi olmak üzere düzenlediği saldırılarda ölen ve yaralananlar oldu.

Düşman savaş uçaklarının Gazze’nin orta kesimindeki Nusayrat Mülteci Kampı, ez-Zehra kenti ve el-Miğraka bölgesine düzenlediği yoğun saldırılar sonucu en az 10 kişi şehid oldu, 20 kişi de yaralandı.

Siyonist savaş gemilerinin, Gazze Şeridi’nin orta kesimlerinde bulunan Deyr el-Belah ve Han Yunus’un batısında bulunan Filistinlilerin evlerine düzenlediği yoğun bombardımanda bir kaç kişi şehid oldu, çok sayıda kişi yaralandı.

Siyonist savaş uçakları ayrıca Gazze kent merkezinde bulunan ez-Zeytun, Tel el-Hava ve Şeyh Aclin mahallelerinde dört evi bombalaması sonucu çok sayıda kişi farklı derecelerde yaralandı.

İşgalci İsrail’in 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 14 bin 500’ü çocuk, 9 bin 560’ı kadın olmak üzere 33 bin 686 Filistinli şehid oldu, 76 bin 309 kişi yaralandı.

Enkaz altında halen binlerce şehid naaşı olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor.

Demokratik batı dünyası siyonist vahşete ses çıkarmamaya devam ederken, siyasi, askeri ve ekonomik olarak ihtiyaç duyduğu tüm yardımı göndermeye devam ediyor. Başta ABD ve İngiltere olmak üzere batılı demokratik devletler, kendi kamuoylarında yükselen Filistin’e destek seslerine ise kulak tıkıyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *