WCK kurucusu: Hata değil, doğrudan saldırı

WCK kurucusu: Hata değil, doğrudan saldırı

İşgalci İsrail ordusunun saldırısında 7 adamı yok edilen Dünya Merkezi Mutfağının (World Central Kitchen-WCK) kurucusu Jose Andres, konvoya düzenlenen hava saldırısının “talihsiz bir hata” değil “doğrudan bir saldırı” olduğunu belirtti.

Siyonist Kanal 12 televizyonuna gözyaşları içinde röportaj veren Andres, kurucusu olduğu WCK’nin 7 çalışanının İsrail hava saldırısında öldürülmesine ilişkin konuştu.

WCK konvoyunu hedef alan hava saldırısının “talihsiz bir hata” olmadığının altını çizen Andres, “Konvoyumuza yapılan hava saldırılarının talihsiz bir hata olduğunu düşünmüyorum. Bu aslında hareketleri İsrail ordusundaki herkes tarafından bilinen, açıkça işaretlenmiş araçlara yönelik doğrudan bir saldırıydı.” dedi.

Andres, konvoyun Gazze Şeridi’nde İsrail ordusunun kontrolündeki ve ordunun uzun aramalarına tabi tutulmaksızın kimsenin içeri girişinin mümkün olmadığı bir bölgede hedef alındığını dile getirdi.

Siyonist saldırılarında hayatını kaybeden WCK çalışanlarından bahsederken gözyaşlarını tutamayan Andres, daha önce Gazze’de bulunduğunu belirterek, öldürülen WCK çalışanlarından bazılarının aynı zamanda arkadaşı olduğunu söyledi.

Andres, “Zomi (Frankom), tanıyabileceğiniz en hoş insanlardan biriydi, melek gibiydi. Dünyanın dört bir yanında ihtiyaç sahibi insanları doyuran iyi kalpli bir kadındı.” dedi.

Siyonistlerin kendini savunma hakkını vurguladı!

Siyonist rejimin kendini savunma hakkının olduğuna inandığını belirten Andres, “Ancak halkını savunmak etraftaki herkesi öldürmek anlamına gelmiyor.” ifadesini kullandı.

Rejimin Gazze Şeridi’ne ilaç ve gıda yardımlarının girişine izin vermesinin ve daha fazla sayıda kara güzergahı açmasının zaruri olduğunu vurgulayan Andres, ABD Başkanı Joe Biden ile dün yaptığı görüşmede bu konuyu gündeme getirdiğini söyledi.

Andres, siyonist rejime, “Gazze’de hareket eden her şeyin mütemadiyen öldürülmesini durdurduğumuzdan emin olalım.” şeklinde çağrıda bulundu.

İşgal ordusu, 1 Nisan’da Gazze’deki Deyr el-Belah bölgesine düzenlediği saldırıda, uluslararası yardım kuruluşu WCK çalışanları hayatını kaybetmişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *