ABD’li Müslüman gruplar Biden’ın iftarına katılmayacak

ABD’li Müslüman gruplar Biden’ın iftarına katılmayacak

ABD’nin önde gelen Müslüman STK’ları, siyonistlerin hamisi ABD Başkanı Joe Biden’ın vereceği iftar yemeğini protesto ederek Beyaz Saray önünde “Gazze’de ateşkes için alternatif iftar” programı düzenleyecek.

Siyonist rejime koşulsuz desteğini sürdüren Biden yönetimine Amerikalı Müslüman grupların tepkileri devam ediyor.

Beyaz Saray’da salı akşamı düzenlenecek iftar programına katılmayı reddeden pek çok Müslüman grubun lideri, alternatif bir iftar organizasyonu düzenlemeye hazırlanıyor.

Amerikan-İslam İlişkileri Konseyi (CAIR) tarafından yapılan açıklamaya göre, ABD’li önde gelen sivil toplum liderleri, Beyaz Saray’ın iftar davetini protesto etmek amacıyla Beyaz Saray’ın karşısında bulunan Lafayette Parkı’nda bir araya gelecek ve burada Gazze’de ateşkes için iftar programı düzenleyecek.

Açıklamada, Biden yönetiminin Gazze politikasının iflas ettiği ve ABD’nin İsrail’e yaptığı askeri yardımların Gazze’deki katliamları kolaylaştırdığı ifade edildi.

CAIR, daha önceki açıklamasında da Beyaz Saray’ın ve diğer Biden yönetimi kurumlarının çeşitli davetlerine katılmayacaklarını, yönetimin Gazze politikasını protesto ettiklerini açıklamıştı.

Geçen yıl düzenlenen iftara katılım

Geçen yıl ise bu gruplar Beyaz Saray’da düzenlenen iftar programına katılmakta bir beis görmemişti. O günkü tepki sadece, iftara alınmayan bir belediye başkanı nedeniyle oluşmuştu.

Bu yıl ise Gazze konusunda artan öfke, Müslüman STK’ları, Beyaz Saray iftarını boykot kararına iterken, öte yandan, asıl olması gerekenin, küfür cephesinin bu tür organizasyonlarının topyekün yok kabul edilmesi olduğu düşünülüyor.

Biden geçen yıl Beyaz Saray’da iftar verdiği gibi ramazan bayramında da Müslümanlar için uzun bir bayram mesajı yayımlamış, bir de bayram resepsiyonu vermişti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *