ABD’nin Gazze limanı, planladığı gibi ilerliyor!

ABD’nin Gazze limanı, planladığı gibi ilerliyor!

ABD’nin koruması altındaki siyonistlerin Gazze’yi açlığa sürüklemesinin ardından, Gazze’ye yardım götürme iddiasıyla ABD ordusunun Gazze’ye liman kurma projesi, ABD’nin planları çerçevesinde ilerliyor.

Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder, günlük basın toplantısında gazetecilerin sorularını cevapladı.

Patrick Ryder, insani yardımların deniz yoluyla ulaştırılması amacıyla kurulacağı iddia edilen Gazze sahiline geçici liman sürecinde yarıya geldiklerini belirterek, “Bildiğim kadarıyla, bu konuda süreç planlandığı gibi ilerliyor.” diye konuştu.

Gazetecilerin, geçici liman kurulduktan sonra insani yardımların hangi sivil toplum kuruluşları tarafından dağıtılacağı sorusu üzerine Patrick, bu hususla ilgili süreci ABD Dışişleri Bakanlığının yürüttüğüne işaret etti.

Patrick, “Size gerçek, kesinleşmiş bilgiler verdiğimizden emin olmak istiyorsanız, operasyonel gizlilikte kalması gereken hususlar olduğunu dikkate almalısınız. Bu, kamyonlar yardımlarla inmeye başladığında her şey açık hale gelecektir.” ifadesini kullandı.

Bazı silahlar İsrail’e neden verilmiyor?

Siyonist rejimin ABD’den istediği bazı silah sistemlerinin verilmediği yönündeki haberlerle ilgili bir soru üzerine Patrick Ryder, 7 Ekim 2023’ten sonra siyonistlere güvenlik desteği sağlamak için çok çalıştıklarını, silah ve ilgili sistemler hakkında halen devam eden konuşmaların önüne geçmek istemediğini söyledi.

Patrick Ryder, “Askeri finansman ve satışlar yoluyla yapılan girişimler İsrail’in niteliksel askeri üstünlüğünü sağlamaya yönelik uzun süredir devam eden çabalarımızdır. Ancak bu özel soruya karşılık bunun ötesinde verecek bir bilgim yok.” dedi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *