Abbas yönetimi, Arapların ABD ile birlikte hareket etmesini istedi

Abbas yönetimi, Arapların ABD ile birlikte hareket etmesini istedi

Abbas yönetimi sözcüsü Rudeyne, işgalcinin Gazze ve Batı Şeria’da Filistin halkına yönelik saldırılarını durdurma sorumluluğunun ABD yönetiminde olduğunu savunurken, Arapların ABD ile birlikte harekete geçmesi gerektiğini öne sürdü.

Filistin resmi haber ajansı WAFA’ya göre, Enformasyon Bakanı ve Devlet Başkanlığı Sözcüsü Nebil Ebu Rudeyne yaptığı açıklamada, siyonist rejimin Filistin halkına karşı saldırılarını sürdürerek kendisinden hesap sormaktan aciz uluslararası topluma meydan okuduğunu söyledi.

Ebu Rudeyne, İsrail güçlerinin Filistin halkına yönelik saldırıların sürdürmesinin, bölgenin tamamında bir patlamaya neden olacağı uyarısında bulundu.

“İsrail’in bu azgınlığının bedelini herkes ödeyecek”

“Güvenlik ve istikrar kimse için sağlanmayacak, İsrail’in bu azgınlığının bedelini herkes ödeyecek.” diyen Ebu Rudeyne, İsrail’in ihlallerine dikkati çekti.

İsrail’in Gazze Şeridi’nde soykırım savaşını sürdürdüğüne, işgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te öldürme ve gözaltı eylemlerini devam ettirdiğine, Müslüman ve Hristiyanların kutsallarını ihlal ettiğine dikkati çeken Ebu Rudeyne, İsrail makamlarını durmaya zorlamak için başta ABD olmak üzere acil uluslararası müdahalenin gerektiğini vurguladı.

Ebu Rudeyne, ABD yönetiminden, işgalin sürdürülmesine yönelik bahane bulmadan önce İsrail’in saldırılarını durdurması için çalışmasını istedi.

ABD, söylemlerini sahada eyleme dönüştürmeli

ABD’den söylemlerini sahada eyleme dönüştürmesini isteyen Ebu Rudeyne, “ABD yönetimi halkımıza yönelik saldırıyı durdurma sorumluluğunu taşımaktadır.” ifadesini kullandı.

Ebu Rudeyne, “ABD yönetiminin, İsrail’i savaşı durdurmaya zorlama ve Refah’ta halkı göçe zorlama tehlikesini önleme noktasındaki isteksizliği bölgenin istikrarını ve güvenliğini riske atıyor.” dedi.

Şiddetin sona ermesi, barış, güvenlik ve istikrarın sağlanmasının ancak Filistin halkının meşru haklarını elde etmesi ve bağımsız Filistin devletinin kurulması ile mümkün olduğunu kaydeden Ebu Rudeyne, “Kimsenin kaçamayacağı şiddet ve ölüm döngüsünün devam etmemesi için Arapların ABD ile birlikte harekete geçmesi, ABD yönetiminin savaşı durdurma ve göçe zorlamayı önleme yönünde ciddi bir karar alması gerekiyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *