Anglo sakson dünya, İslam dünyasına yönelik barbarlığa desteğini sürdürecek

Anglo sakson dünya, İslam dünyasına yönelik barbarlığa desteğini sürdürecek

Anglo sakson dünyanın himayesindeki siyonist rejim, İslam dünyasına yönelik zalim saldırısını sürdürürken, Kanada hükümetinin siyonistlere askeri mal ihracatına ilişkin mevcut izinleri sürdüreceği duyuruldu. Ayrıca Kanada, Filistin devletinin tanınması konusunda da geri adım attı!

The Maple’ın haberine göre Kanada Dışişleri Bakanı Melanie Joly’nin siyonist rejime askeri ihracat için mevcut olan izinleri tutacağı, gelecekteki başvurular için ise söz konusu önergedeki bağlayıcı olmayan dili kullanacağı kaydedildi.

Haberde, bu hafta başı kabul edilen önergenin dilinin orijinaline göre büyük ölçüde değiştirildiği ifade edilerek, önemli tavizler arasında Filistin devletini tanıma çağrısının kaldırılmasının yer aldığına işaret edildi.

Değiştirilen önergenin hafifletilmiş diline rağmen Dışişleri Bakanı Melanie Joly, Toronto Star’a verdiği mülakatta, İsrail’e silah ihracatını “gerçek” sayacak bir yasak getirmeyi planladığını iddia etmişti. Melanie Joly, Filistin hakkında kabul edilen önergenin, bağlayıcı olmamasına rağmen Kanada hükümetinin bundan sonra “İsrail’e silah ihracatını durduracağını” ileri sürmüştü.

Siyonist Dışişleri Bakanı Yisrael Katz da, Melanie Joly’nin, siyonist rejime silah satışını durduracağına ilişkin açıklamasına tepki göstererek, bunu “İsrail’in meşru müdafaa hakkını baltalayan talihsiz bir durum” olarak nitelendirmişti.

Dışişleri Bakanı Melanie Joly, siyonist rejime askeri malzeme ve teknoloji ihracatına ilişkin ihracat izinlerini 8 Ocak itibarıyla geçici olarak askıya almıştı.

Öte yandan The Maple’ın ulaştığı kayıtlara göre, Kanada, Gazze’ye yönelik saldırılarının ilk iki ayında İsrail’e en az 28,5 milyon dolarlık askeri ihracat iznine onay vermiş görünüyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *