Yahudi profesör, sorunu “İsrail’de hükümet sorunu”na indirgedi!

Yahudi profesör, sorunu “İsrail’de hükümet sorunu”na indirgedi!

Siyonist rejimin tarihindeki “en aşırı, dinci, milliyetçi” hükümetin iş başında olduğunu öne süren ABD’li ekonomi profesörü Jeffrey Sachs, “İsrail’de böyle bir hükümet varken önümüzde savaştan başka bir şey yok.” ifadelerini kullandı.

Columbia Üniversitesi Sürdürülebilir Kalkınma Merkezi Direktörü yahudi asıllı profesör Jeffrey Sachs, İngiliz gazeteci Piers Morgan’ın YouTube’da yayınlanan “Uncensored” programına katıldı.

Jeffrey Sachs, mevcut siyonist yönetiminin ülke tarihindeki “en aşırı, dinci ve milliyetçi” hükümet olduğunu iddia ederek, “Dolayısıyla hiçbir durumda Filistinlilerle yan yana yaşamaya niyetli değiller.” dedi.

Hükümetin “büyük İsrail, yani Ürdün Nehri’nden Akdeniz’e kadar tüm topraklara hakim olma” isteğinin her gün açıkça dile getirildiğine işaret eden Jeffrey Sachs, “Burada tam bir tahakküm veya etnik temizlik veya katliam vesaire dışında siyasi bir son yok. İsrail’de böyle bir hükümet varken önümüzde savaştan başka bir şey yok.” görüşünü aktardı.

Jeffrey Sachs, işgal topraklarına 52 yıldır gittiği için durumu oldukça iyi bildiğini vurgulayarak, “Böylesi bir hükümet görmedik. Bu, tüm Filistin’i yönetmeyi isteyen, akla gelebilecek en sağcı, en fanatik, Mesihçi grup.” değerlendirmesinde bulundu.

Siyonist rejim Aksa Tufanı’nın başlamasının ardından Gazze’de başlattığı kıyım ve yıkım harekatında çoluk çocuk demeden katletmeye devam ederken, başta ABD ve İngiltere olmak üzere batılı demokrat düzenlerin tamamı siyonist rejime siyasi, ekonomik ve askeri destek sağlamaya devam ediyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *