Siyonistler, Gazze’deki katliamı ‘kutsal savaş’ diye adlandırıyor!

Siyonistler, Gazze’deki katliamı ‘kutsal savaş’ diye adlandırıyor!

Savunmasız insanları katletmeyi başarı olarak sunan batı ve güdümündeki İsrail’de birçok siyonist siyasetçi ve askerler, Gazze’de ‘kutsal savaş’ sürdürdükleri iddiasında. “Nehirden denize özgür Filistin” sloganına karşı bu tür siyonistler “Ürdün nehrinden Akdeniz’e kadar olan bölgeyi yahudilerin yönetmesi” gerektiğini savunuyor.

Siyonist Jerusalem Post gazetesinde yer alan bir yazıda, toplumun yüzde 14’ünü oluşturan ancak ordu, hükümet ve toplumda etkisi giderek artan dindar siyonistlerin, binlerce çocuk ve kadının öldürüldüğü Gazze’deki katliamları “kutsal savaş” olarak gördüğü ifade edildi.

Gazetede yer alan “Neden bazı dindar siyonistler Gazze’yi kutsal bir savaş olarak görüyor?” başlıklı yazıda, siyonist rejjmde dindar siyonistlerin ülke nüfusunun yüzde 14’ünü oluşturduğu ve bu kesimin “Ürdün Nehrinden Akdeniz’e kadar olan bölgeyi yahudilerin yönetmesine” inandığı belirtildi.

Yazıda, dindar siyonistlerin son yıllarda ordu, hükümet ve toplumda etkilerini büyük ölçüde artırdığı belirtilerek, aşırıcı ideolojilerinin de Gazze’ye saldırıların şekillenmesinin parçası olduğu vurgulandı.

Dindar siyonistlerin çoğunun aşırı sağ görüşleri benimsediği, Hamas ile ateşkes ve esirlerin serbest bırakılmasına yönelik ateşkes sürecine karşı çıktığı kaydedilen yazıda, Gazze’ye ulaştırılmaya çalışılan insani yardımları da defalarca engellediklerine işaret edildi.

Yazıda, bu siyonistlerin 7 Ekim saldırısını “Filistinlilerle barış yapılamayacağı iddialarının kanıtı” ve Gazze’yi işgal etmelerini “dini bir zorunluluk” olarak gördükleri kaydedildi.

Gazze’de yaşayan 2.3 milyon Filistinlinin buradan çıkarılmasını savunan siyonistlerin bu düşüncesinin bazı aşırı sağcı siyasetçiler tarafından da benimsendiği hatırlatılan yazıda, işgal ordusu eski başpsikoloğu Reuven Gal’e göre 30 binden fazla Filistinlinin öldüğü saldırıları askerlerin birçoğunun “askeri operasyon değil, kutsal savaş olarak” gördüğü aktarıldı.

Yazıda, siyonist rejimin siyasi merkezinin belirgin şekilde sağa kaymasına rağmen dindar siyonistlerin toplumun ana akımıyla çelişen görüşte oldukları ancak siyonist Kanal 12 televizyonunun ocak ayındaki anketine göre Gazze’de yasa dışı yahudi yerleşim yerlerinin kurulmasına olan desteğin yüzde 38 olduğuna işaret edildi.

Siyonist Başbakan Binyamin Netanyahu’nun hükümeti kurabilmek için birçok dindar siyonist partiyle anlaşma yaptığına dikket çekilen yazıda, Netanyahu’nun siyasi geleceğinin de bu partilere bağlı olduğu yorumuna yer verildi.

Yahudi haham: Bebekler dahil herkesi öldürün

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *