İsrail ABD silahlarını ‘uluslararası hukuk’a uygun kullanacak!

İsrail ABD silahlarını ‘uluslararası hukuk’a uygun kullanacak!

Uluslararası hukukun bugüne kadar gözünü yumduğu siyonist rejiminin, Gazze’de kullanmak üzere ABD’nin verdiği silahlar için, “uluslararası hukuka uygun kullanacağı” yönünde imza attığı bildirildi. Bugüne kadar siyonist rejimi her tür tehlikeye karşı koruyan ABD, artan kamuoyu baskısı nedeniyle sembolik uygulamalar gerçekleştiriyor. Uluslararası Adalet Divanı’nın İsrail aleyhine aldığı tedbir kararlarının hiçbiri uygulanmazken, Gazze’de bombardıman ise kesintisiz sürüyor.

ABD’den yayın yapan “Axios” sitesinin haberine göre, Washington yönetimi İsrail’den ABD silahlarını Gazze’de “uluslararası hukuka uygun olarak kullanacağına” dair belgeyi bu ayın ortasına kadar kendisine iletmesini istedi.

Joe Biden yönetiminin belgenin ulaşmaması halinde ABD’nin siyonist rejime silah transferini askıya almayı planladığı yazıldı. Bunun üzerine Savunma Bakanı Gallant’ın dün ABD silahlarının Gazze’de “uluslararası hukuka uygun olarak kullanılacağını taahhüt eden” belgeyi imzaladığı ve ABD’nin İsrail Büyükelçisi Jacob J. Lew’e teslim ettiği kaydedildi.

ABD, Gazze’de 7 Ekim’den bu yana katliam yapan ve en az 13 bin 500’ü çocuk, 9 bini kadın olmak üzere 31 bin 341 Filistinliyi şehid eden İsrail’in en büyük silah tedarikçisi olarak öne çıkıyor. ABD’nin ardından, İngiltere, Almanya ve Fransa geliyor. Ayrıca Danimarka gibi ülkeler de siyonistlere silah satışını kesmiş değil.

ABD’nin, siyonist rejime Gazze’ye barbar saldırılarını başlattığı 7 Ekim 2023’ten bu yana ayrı ayrı 100’den fazla askeri satışa “gizlice” onay vererek bu ülkeye çok sayıda silah ve mühimmat gönderdiği belirtilmişti.

ABD Senatosu, 13 Şubat’ta siyonist rejime “güvenlik yardımı sağlamak için” 14 milyar dolar yardım yapılmasını da içeren bir paketi onaylamıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *