Ateşkes olsa bile Hizbullah’a saldırı devam edecek!

Ateşkes olsa bile Hizbullah’a saldırı devam edecek!

Siyonist Savunma Bakanı Yoav Gallant, Hamas’la Gazze Şeridi’nde geçici bir ateşkese varılsa bile Lübnan’da Hizbullah’a karşı saldırılara devam edeceklerini, bu saldırıları, Hizbullah ‘olması gerektiği yere gelinceye kadar’ sürdüreceklerini savundu.

Siyonist basında yer alan haberlere göre, Yoav Gallant, Yukarı Celile’de bulunan Safed’deki Kuzey Komutanlığına ziyarette bulundu. Gallant, burada yaptığı konuşmada, “Aktivistleri hedef alıyoruz, Hizbullah liderlerini de hedef alıyoruz ve onlar da yerlerine koyacak başka kişileri arıyorlar. Ama size şunu söyleyebilirim ki hiçbir gönüllü yok. Herkes korkuyor. Durmayacak ve onları vuracağız.” ifadesini kullandı.

“Gazze’deki esirlerin geri getirilmesi için bir takas anlaşması yapıldığında ve saldırılar geçici olarak durduğunda buradaki (İsrail’in kuzeyinde) çatışmaların hafifleyeceğini düşünenler yanılıyor.” diyen Yoav Gallant, saldırmaya devam edeceklerini ve hedeflerini gerçekleştirinceye kadar da bu saldırıları yoğunlaştıracaklarını aktardı.

Gallant, “Hedef basit. Hizbullah’ı olması gerektiği yere çekmek; ister anlaşma yoluyla isterse güç kullanarak.” değerlendirmesinde bulundu.

Savunma Bakanı Gallant 2 Şubat’ta da, kuzeyde halkın güven içinde yaşayacağı bir durum oluşmadan buradaki saldırıların sona ermeyeceğini dile getirmişti.

Siyonist rejim ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana çatışmalar düşük seviyeli olarak sürüyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *