Gazze’ye destek için 50 kentte 110 gösteri

Gazze’ye destek için 50 kentte 110 gösteri

Fas’ta bulunan Ümmet Sorunlarını Destekleme Kurumundan yapılan yazılı açıklamaya göre, bir gün içerisinde 50 kentte 110 ayrı noktada Gazze’ye destek gösterileri düzenlendiğini ve Fas rejiminin siyonist rejimle ‘normelleşmesi’ protesto edildi.

Tanca, Tatvan, Meknes, Agadir, Tarudant ve Vecde’nin de aralarında bulunduğu kentlerde yapılan gösterilerde, siyonist rejimin Gazze’de sivillere karşı işlediği soykırım, zorla aç bırakma ve tehcir politikası kınanırken uluslararası toplumun sivillerin korunması konusunda üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi istendi.

Filistin destekçileri, Fas makamlarını Filistin halkını destekleyen pozisyon almaya ve İsrail’le normalleşme anlaşmasından geri adım atmaya çağırdı.

Protestocular, Gazze’deki savaş duruncaya ve Filistinliler adil ve meşru haklarını elde edinceye kadar gösteri yapmaya devam edeceklerini ifade etti.

Fas ile İsrail, Fas’ın Batı Sahra’daki egemenliğinin tanınması karşılığında Fas’ın İsrail ile diplomatik ilişkilerini yeniden başlatmasını öngören normalleşme anlaşmasını 10 Aralık 2020’de imzalamıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *