İmamoğlu’nun parti kurmayları ile toplantısı internete sızdırıldı

İmamoğlu’nun parti kurmayları ile toplantısı internete sızdırıldı

Aralarında Muharrem Erkek ve Engin Altay’ın da olduğu CHP’li bazı kurmayların, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile yaptıkları toplantının bir kısmı YouTube üzerinden yayınlandı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu ile Cumhuriyet Halk Partisi kurmaylarının Zoom üzerinden yaptığı toplantının yaklaşık 15 dakikalık kısmı YouTube üzerinden yayınlandı.

Toplantıda 9 katılımcı bulunurken, CHP’de üst düzeyde görev yapan isimlerden Engin Altay, Onursal Adıgüzel, Bülent Tezcan, Tekin Bingöl, Muharrem Erkek ve Gökhan Günaydın yer alıyor. Videoda İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, toplantıya katılan ancak ismi ve görüntüsü olmayan ‘Katılımcı’ isimli kullanıcının kim olduğu 2 kez sorması dikkat çekiyor.

Yayınlanan kayda göre toplantıda yer alan kişiler Parti Meclisi’ni (PM) toplantıya çağırmak için bazı üyelerin imzalayacağı bir metin hakkında konuşuyor. Toplantıyı yöneten CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, söz konusu metnin Bülent Tezcan tarafından kaleme alındığını söylüyor.

Toplantıda Tezcan tarafından yazılan dilekçenin kimler tarafından imzalanacağı, ne zaman genel merkeze verileceği ve basına nasıl duyurulacağı gibi konular da konuşuluyor. CHP’li yöneticiler, başka üst düzey isimlerden de bahsederek kampanyaya katılacaklarını ifade ediyor.

Video kaydını YouTube’dan paylaşan kanalın profilinde Bülent Tezcan’ın fotoğrafı yer alıyor. Kanalın tek paylaşımı olan video YouTube’da “İşte yüzyılın ihaneti! Kılıçdaroğlu’na tarihi ihanet!” başlığıyla yayınlandı. Videoyu ‘Değişim Gerçeği’ isimli bir kanalın yayınladığı, açılma tarihinin ise 18 Temmuz olduğu görülüyor.

(Cumhuriyet)

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *