İşgalci İsrail’den Filistin mülteci kampına kanlı baskın

İşgalci İsrail’den Filistin mülteci kampına kanlı baskın

Siyonist işgalci İsrail ordusunun, Batı Şeria’nın güneyinde bulunan Eriha kentindeki Akabe Cabir Filistin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 5 Filistinli şehid oldu.

Filistin resmi ajansı WAFA’nın haberine göre, işgalci İsrail güçleri, Akabe Cebr Mülteci Kampı’na sabah saatlerinde baskın düzenledi. Baskına tepki gösteren Filistinliler ile işgal askerleri arasında çıkan çatışmada, bazı Filistinliler hayatını kaybetti, biri başından olmak üzere 3 kişi yaralandı.

Görgü tanıkları, işgalci İsrail güçlerinin Akabe’de Hamas yöneticilerinden Şakir Amara’nın da aralarında bulunduğu 3 kişiyi gözaltına aldığını aktardı.

Heniyye: İğrenç katliam

Hamas Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye yaptığı yazılı açıklamada, Akabe Cebr Kampı’nda yaşananları “iğrenç bir katliam” olarak nitelendirdi. Direnişten vazgeçilmeyeceğini vurgulayan Heniyye, “Filistin halkı var olduğu müddetçe düşman sükunete eremeyecektir.” ifadesini kullandı.

İşgalci İsrail ordusundan yapılan yazılı açıklamada ise baskının, “28 Ocak’ta bölgedeki bir restorana saldırı düzenleyen terör hücresi mensuplarını yakalamak” için gerçekleştirildiği öne sürüldü. Olayla ilgili “Hamas’a bağlı hücrenin mülteci kampındaki bir evde saklandığı” iddia edilen açıklamada, bu kişilerin yakalanması için düzenlenen baskında bölgedeki silahlı gruplarla çatışma çıktığı aktarıldı.

İşgalci İsrail Kamu Yayın Kuruluşuna (KAN) konuşan güvenlik yetkilileri, baskında en az 5 Filistinlinin öldürüldüğünü duyurdu.

İşgalci İsrail askerlerinin dün de Akabe Cebr Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında 13 Filistinli yaralanmıştı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *