RTÜK Başkanı Şahin: Milli ve manevi değerlerimizi koruyoruz

RTÜK Başkanı Şahin: Milli ve manevi değerlerimizi koruyoruz

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanlığına yeniden seçilen Ebubekir Şahin yaptığı konuşmada, “Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz” ifadesini kullandı.

RTÜK’ten yapılan açıklamaya göre, Üst Kurul, Başkanlık seçimi gündemiyle toplandı. Toplantıda, RTÜK Başkanı Şahin’in 2 yıllık görev süresinin dolması sebebiyle Başkanlık ve Başkan Vekilliği seçimi yapıldı. Oylama sonucu, RTÜK Başkanı üçüncü kez Ebubekir Şahin oldu. Başkanın görevde bulunduğu süreyle sınırlı Başkan Vekilliği için gerçekleştirilen oylamada da Orhan Karadaş yeniden seçildi.

Milli ve manevi değerler

Başkanlık seçiminin ardından değerlendirmelerini paylaşan Başkan Ebubekir Şahin, alana yönelik ortaya konulan etkinliklerle yayıncılık alanına rehber olduklarını söyledi. İletişim alanındaki paydaşları ve meslek örgütleriyle yürütülen sıkı ilişkilerle pek çok sorunlu konuya neşter attıklarını savunan Şahin, “Üst Kurulumuz, yayıncılık alanında milli güvenlikten taviz vermeyerek çocuk, kadın, yaşlı ve engellilere pozitif ayrımcılık yapmaya devam etti. Milli ve manevi değerlerimizi koruma görevini kesintisiz sürdürüyoruz.” ifadesini kullandı.

Şahin, yeni dönemde de önemli etkinlikleri sürdüreceklerini, ilk olarak martta 3. Uluslararası Medya ve İslamofobi Sempozyumu’nu düzenleyeceklerini anlattı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *