Myanmar’da bir köy yolunda Arakanlı Müslümanların cesetleri bulundu

Myanmar’da bir köy yolunda Arakanlı Müslümanların cesetleri bulundu

Özgür Rohingya Koalisyonuna göre Myanmar’da bir köy yolunda 13 Arakanlı Müslüman’ın cesedi bulundu. Yerel basına göre bölgeden kaçmak isteyen Arakanlı Müslümanlar, araç ile taşınırken oksijen yetersizliğinden ölürken, Özgür Rohingya Koalisyonu koordinatörü Nay San Lwin, geçtiğimiz günlerde 68 Müslümanın gözaltına alındığını söyledi.

Özgür Rohingya Koalisyonu koordinatörü Nay San Lwin, yaptığı açıklamada, Yangon kentindeki Hlegu kasabasında bulunan Tabinshwehti yolunda, 13 Arakanlı Müslüman’ın cesedinin bulunduğunu bildirdi.

Cesetlerin hastaneye götürüldüğünü belirten Lwin, insan hakları savunucularının hastaneyi ziyaret ettiğini, cesetlerin yüzlerinde ve vücutlarının diğer kısımlarında yara izleri bulunduğunu aktardı.

Lwin, “28 Kasım’da cunta, 54’ü erkek ve 14’ü kadın olmak üzere 68 Arakanlı Müslüman’ı gözaltına aldı. Bence bu 13 kurban o gruptan ve 18 yaşının altında.” ifadesini kullandı.

Yerel basında yer alan haberlere göre de bölgeden kaçmak isteyen Arakanlı Müslümanlar, araç ile taşınırken oksijen yetersizliğinden hayatını kaybetti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *