Dergi Günleri’nde İktibas standı yoğun ilgi gördü

Dergi Günleri’nde İktibas standı yoğun ilgi gördü

Dünya Dergiler Birliği’nce düzenlenen “13. Uluslararası Dergi Günleri” fuarı sona erdi. 42 yıldır istikamet üzere istikrarlı yayınını sürdüren İktibas Dergisi’nin de temsil edildiği fuar dört gün sürdü.

Bu yılki fuar, ilgi ve etkileşimin üst düzeyde olduğu bir dergi severler buluşması havasında geçti. Yazarlar ve okuyucular, dergiler vesilesiyle bir kez daha bir araya geldi, sohbetler, imza günleri tertip edildi.

İktibas Dergisi standı da yoğun ziyaret ve etkileşime tanık olan noktalardandı. Özellikle Ercümend Özkan ismine olan ilgi, İktibas standındaki ziyaret ve sohbetlerin ana konusuydu.

Başta gençlerin Özkan’la ilgili merakları ve onun hayatı ve düşünceleri ile ilgili bilgi sahibi olma iştiyakları da görülmeye değerdi. Buna karşılık, Türkiye’deki İslami camiada tanınan bazı yazarların “İktibas halen çıkıyor mu?” sorusunu sormaya devam ediyor olmaları, onlar açısından ciddi bir nâkısaya işaret etmekteydi. Bu iletişim çağında İktibas’ın yayınlanıyor olmasından bîhaber olmak, kolay başarılabilecek bir iş olmasa gerek!

13. Dergi Fuarı, İktibas Dergisi açısından çok verimli geçti. Gençlerin ilgisi ise, bizlere derginin taşıdığı Kur’ani/Tevhidi misyonu temsil konusunda sorumluluğumuzu hatırlatacak cinstendi.

İnşallah nice dergi fuarlarından buluşmak duasıyla.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *