Şevki Yılmaz: Zamların seçmende öfke yarattığını görmek zorundayız

Şevki Yılmaz: Zamların seçmende öfke yarattığını görmek zorundayız

Yeni Akit yazarı Şevki Yılmaz, “İktidarımız mecburdur! ve mahkûmdur!” başlıklı yazısında, “Orta direği fakirleştiren zamların, vatandaşımızın sağlıklı düşünerek doğru karar vermesini engellediğini unutmayacağız. Bu zamlarla büyük bir seçmen öfkesinin oluştuğunu görmek zorundayız.” ifadesini kullandı.

Yılmaz, yazısında, iktidarın iktidarda kalmak uğruna değil, halkının refahını korumak ve artırmak adına kaynakları halkına yönlendirmesi gerektiğini vurguladı. Ekonomik destek verilmesi gerektiğini savunan Yılmaz, devlet kurumlarında ve ailelerde devam eden aşırı israf felaketine karşı da ahlaki ve uhrevi eğitim önerdi.

Zamlar karşısında vatandaşın sağlıklı düşünemeyeceğini de öne süren Şevki Yılmaz’ın yazısından bir bölümü şöyle:

Acilen ve acilen mutfak yangınını ve pazar yangınını söndürmek zorundayız! Zamları frenlemeye mecburuz! Büyük holdinglerin, marketlerin ve gıda-sebze-et vs. hal zamlarını milletimize anlatabiliriz! Ama iktidarın birebir kendi sorumluluğunda olan doğal gaz, benzin, mazot, gübre ve elektrik vs. ürünlere yapılan zamları halkımıza asla anlatamayız! İktidarımız, kendisini iktidara getiren halkımızı, dolar ve zam saldırılarından kurtarmaya mecburdur ve mahkûmdur! 

Orta direği fakirleştiren bu ve benzeri zamların, vatandaşımızın sağlıklı düşünerek doğru karar vermesini engellediğini unutmayacağız. Bu zamlarla büyük bir seçmen öfkesinin oluştuğunu görmek zorundayız. 

Vatandaşlarımızın maddi ve manevi mutluluğunu acil Ekonomik desteklerle sağlamaya mecbur ve mahkûmuz! 

Malum medya çatlasa da söylüyorum patlasa da, Beyt’ul Mal milletindir ve milletin refahı için kullanılmalıdır. İktidar, iktidarda kalmak adına değil, mutlak ve yegâne vazifesi olan halkının refahını korumak ve arttırmak adına, kaynakları israf etmeden ve doğru kullanarak vatandaşın cüzdanına ve  pazardaki filesine kaynakları yönlendirmelidir. 

Ayrıca ülkemize giren ithalat ürünlerinin ve mallarının ülkemizde üretilmesini ve elde edilmesini sağlayarak, ihracatı artırarak, işsizlik felaketini ve döviz ticaretini acilen önlemeliyiz! 

Kısaca iktidarımız, ülkemizin tüm seçmenlerine verdiği sözleri yerine getirmeye ve her sahada başarılı olmaya mecburdur ve mahkûmdur! 

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *