İsrail’den Bahreyn’e “sürpriz” ziyaret

İsrail’den Bahreyn’e “sürpriz” ziyaret

Siyonist cumhurbaşkanı Herzog’un BAE ziyaretinin hemen ardından, siyonist Savunma Bakanı Gantz, “önceden ilan edilmeyen bir ziyaret” kapsamında Bahreyn’e gitti. Siyonist bakanın, Bahreyn’deki Amerikan Filosu’nu ziyaret etmesi bekleniyor.

İsrail Savunma Bakanı Benny Gantz, “önceden ilan edilmeyen bir ziyaret” kapsamında Bahreyn’e gitti. İsrail Ordusu Radyosundan yapılan açıklamada, “Savunma Bakanı Benny Gantz, resmi bir ziyaret için Bahreyn’e gitti.” ifadelerine yer verildi. Açıklamada, bir İsrail savunma bakanının ilk kez bir Körfez ülkesine resmi ziyaret gerçekleştirdiği vurgulandı.

Ziyarete ilişkin Manama makamlarından henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Bahreyn ile güvenlik mutabakatı imzalayacak

Öte yandan İsrail’in Jerusalem Post gazetesinin haberine göre, ziyaretin iki gün süreceği ve bu süre zarfında Bahreyn ile güvenlik alanında ilk mutabakat anlaşmasının imzalanacağı aktarıldı.

Gantz’ın Bahreynli mevkidaşı General Abdullah bin Hassan el-Nuaymi’nin yanı sıra Bahreyn Genelkurmay Başkanı Ziyab bin Sakr el-Nuaymi ile mutabakat zaptı imzalamasının beklendiği kaydedildi.

Gantz’ın ayrıca, Kral Hamed bin İsa Al Halife ile görüşeceği ve ülkedeki ABD Donanmasının Beşinci Filosu’nu ziyaret edeceği bildirildi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *