Hulki Cevizoğlu: TÜİK’i basacağına TÜSİAD’ı basmalıydı

Hulki Cevizoğlu: TÜİK’i basacağına TÜSİAD’ı basmalıydı

CNN Türk ekranlarında yayınlanan Hande Fırat moderatörlüğünde yapılan Gece Görüşü programında CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Milli Eğitim Bakanlığı’na alınmaması tartışıldı.

Programa katılan Doç. Dr. Hulki Cevizoğlu, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun kurumların kapısında şov yaptığını ileri sürdü ve Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştirdi.

Kılıçdaroğlu’nun TÜİK ya da MEB baskını yerine TÜSİAD’ın kapısına gitmesi gerektiğini savunan Cevizoğlu, Kılıçdaroğlu’nun TÜSİAD önünde süt dökmüş kediye döndüğünü söyledi.

Cevizoğlu şu ifadeleri kullandı:

“Şimdi Kemal Bey ne yapsaydı puan alırdı biliyor musunuz? Hem kendi tabanından hem kararsızlardan hem Cumhur İttifakı’ndan az ya da çok, şunları yapsaydı oy alırdı.” diyen Cevizoğlu, şu ifadeleri kullandı: “TÜİK’i basarak, Milli Eğitim Bakanlığı’nı basarak falan değil. Bak basmak kelimesini kullanıyorum, bak baskın yapmak. Böyle bir şey olabilir mi ya. Benzin istasyonlarına giderek benzin fiyatlarını protesto etseydi, TÜSİAD’ı telefonla aramak, TÜSİAD’dan emir almak yerine TÜSİAD üyelerine haddini bildirseydi. Bu petrol ürünlerine zam yapan çoğu firmalar TÜSİAD üyesi değil mi? TÜSİAD’a hesap sorsaydı ‘Niye bunu yapıyorsun’ diye. TÜSİAD’a geliyorum diyerek baskın yapsaydı. Bunlar biraz taktik, strateji istiyor.

TÜSİAD’ın önünde süt dökmüş kediye döneceksiniz, bu tarafta bürokrata şov yapacaksınız. Böyle bir şey olabilir mi ya.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *