Tababet San’atının İcrası ile Geçen 33 Yıl

Tababet San’atının İcrası ile Geçen 33 Yıl

Prof. Dr. İrfan Yalçınkaya’nın anılarından oluşan, bunun yanında sisteme dönük eleştirilerinin de yer aldığı “Benim Yolum” isimli kitabı çıktı.

Yalçınkaya, kitabının arka kapağında okuru ile şu bilgileri paylaşıyor:

Bir tıp öğrencisi ve doktoru olarak, 40 yıla yakın meslek hayatımdaki, başta hekim-hekim, hekim-hemşire, hekim-hasta, hekim-hasta yakını, hekim-idareci ilişkileri olmak üzere 40 kadar anımı paylaşmaya çalıştım. Kitapta ayrıca üç adet denemem ve yirmi iki adet başka hekim anı kitaplarına dair kısa notlarım da yer almıştır.

Kitabın hedef kitlesi, her ne kadar bir göğüs cerrahisi uzmanı olsam ve anıların önemli bir kısmı göğüs cerrahisi branşı ile ilgili olsa da yalnız göğüs cerrahisi stajyer, asistan ve uzmanları değildir. Anıları yazarken göğüs cerrahisi alanı dışındaki tüm hekimlerin ve hatta hekimlik mesleğine mensup olmayan herkesin de anlayabileceği şekilde yazmaya çaba gösterdiğim gibi ele aldığım konuları (anıları) da bu yönde seçmeye çalıştım. İstedim ki, kim olursa olsun kitabı okuyan biri, bir hekimin 6 yılı tıp öğrencisi (ki hoca olsam bile kendimi hâlâ bir talebe olarak da görürüm), 33 yılı da pratisyen, asistan, uzman, yardımcı doçent, doçent, şef, başhekim yardımcısı, başhekim ve profesör olarak geçirdiği 40 yıla yaklaşan meslek hayatına tanıklık etsin; kendi bildikleri, yaşadıklarına benzer ya da farklı bir şeyler bulsun; hoşça vakit geçirip birikimini, tecrübesini, dağarcığını zenginleştirsin.

Yayın Tarihi: 08.12.2021
ISBN: 978625126987
Dil: Türkçe
Sayfa sayısı: 378
Boyut: 13×19.5 cm

Kitabı temin için: https://www.kitapyurdu.com/kitap/benim-yolum/602498.html

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *