Bir eyalette aşırı doz ölümleri salgından ölümleri geçti

Bir eyalette aşırı doz ölümleri salgından ölümleri geçti

İngiliz milletler cemiyeti üyesi Kanada’nın British Columbia eyaletinde, aşırı doz uyuşturucudan bir yılda ölenlerin sayısı, kovid-19 salgınının başından bu yana ölenlerdi geçti. Uyuşturucudan son bir yılda 3,769 kişi, Mart 2020’den bu yana süren salgından ise 2,369 kişi hayatını kaybetti.

Kanada’da British Columbia Eyalet Adli Tıp Kurumu raporuna göre, eyalet genelinde Ekim 2021 itibarıyla son 12 ayda, 3 bin 769 kişi uyuşturucudan hayatını kaybetti.

Eyalet Adli Tıp Kurumu, sadece Ekim 2021’de 201 kişinin uyuşturucudan öldüğünü ve bunun bir ayda kaydedilen en yüksek ölüm sayısı olduğunu duyurdu.

Kurumun raporuna göre, ölümlerin yüzde 70’ten fazlası 30 ila 59 yaşlarında görüldü. Yaşamını yitirenlerin yüzde 79’unun erkek olduğu açıklandı.

Resmi kayıtlara, “en yaygın doğal olmayan ölüm nedeni” olarak geçen aşırı doz uyuşturucu kullanımı kaynaklı ölümler, bu haliyle kovid-19 kaynaklı ölümleri de geçti.

Federal Sağlık Bakanlığı verilerine göre, kovid-19 salgınının başladığı Mart 2020’den bugüne kadar, British Columbia eyaletinde 2 bin 369 kişi hayatını kaybetti.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *