Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey istifa etti

Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey istifa etti

Sosyal medya platformu Twitter’ın CEO’su Dorsey, görevinden istifa ettiğini açıkladı. Yönetim Kurulu, Dorsey’in yerine şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Agrawal atandı. Twitter’da Yönetim Kurulu Başkanı da değişti.

Sosyal medya platformu Twitter’ın dört kurucu ortağından biri olan ve şirketin Üst Yöneticisi (CEO) Jack Dorsey, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, görevinden ayrılmaya karar verdiğini belirterek, istifa ettiğini açıkladı.

Dorsey, ayrılık kararına ilişkin şirket çalışanlarına gönderdiği mesajda, “Bir şirketin, kurucusunun etkisinden veya yönlendirmesinden bağımsız olarak kendi başına ayakta durabilmesinin kritik olduğuna inanıyorum.” ifadesini kullandı.

Twitter’dan yapılan açıklamada, Yönetim Kurulu’nun, oybirliğiyle şirketin Baş Teknoloji Sorumlusu Parag Agrawal‘ı, Üst Yönetici ve Yönetim Kurulu üyesi olarak atadığı kaydedildi.

Açıklamada, Agrawal’ın 10 yıldan fazla süredir Twitter’da çalıştığı ve 2017’den bu yana Baş Teknoloji Sorumlusu olarak görev yaptığı ifade edildi.

Yönetim Kurulu Başkanı da değişti

Dorsey’in, 2022 hissedarlar toplantısında görev süresi dolana kadar Yönetim Kurulu üyesi olarak kalacağı belirtilen açıklamada, Yönetim Kurulu Başkanı olun Omid Kordestani’nin yerine Bret Taylor’ın yeni Yönetim Kurulu Başkanı seçildiği aktarıldı.

Jack Dorsey’in, Twitter’dan ayrılma kararının ardından, şirketin New York Borsası’ndaki hisseleri yüzde 3’e yakın değer kazandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *