Bakan Koca: Soruşturma açılmayacak

Bakan Koca: Soruşturma açılmayacak

Kütahya Otogarı’nda aşıya çağıran bir sağlık personelinin ortama uyup “Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” diye bağırdığı görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasının ardından Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma haberinin ardından Sağlık Bakanı Koca, sosyal medya hesabı üzerinden sağlık personeline sahip çıkarak, “Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok” ifadelerini kullandı.

Kütahya Otogarı’nda kurulan Kovid-19 aşı standında görevli bir sağlık personelinin vatandaşları “Sinovac Sinovac, Biontech Biontech” şeklinde bağırarak aşı olmaya davet etmesi sosyal medyada tıklanma rekoru kırdı. Görevlinin aşıya teşvik için otogardaki görevliler gibi seslendirmesi izleyenleri gülümsetti.

KÜTAHYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

Görüntülerin sosyal medyada yayınlanmasıyla Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü personel hakkında soruşturma başlattı. Yapılan açıklamada, “Görevli sağlık personellerinin, bulundukları ortamdan ve otobüs firması görevlilerinin söylemlerinden esinlenerek yaptıkları şakalaşmanın cep telefonları ile çekilerek çeşitli sosyal medya hesaplarında yayınlanmıştır. Maksadı aşan, yanlış algı ve anlaşılmalara sebebiyet veren personellerle ilgili gerekli idari soruşturma başlatılmış olup sonucu hakkında ayrıca kamuoyu bilgilendirilecektir” denildi.

Soruşturma haberi sonrası sağlık personeline sahip çıkan Sağlık Bakanı Koca, sosyal medyadan paylaştığı mesajında “Kütahya’da otogarda görevli bir sağlık personelimiz mizahi bir tavırla vatandaşlarımızı aşıya davet ediyordu. Hizmetlerimiz her yerde ancak aşı ciddi bir konudur. Personelimizin soruşturulmasını gerektiren bir durum yok. Ancak aşıyı hepimiz ciddiye almak zorundayız.” ifadelerini kullandı.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *