NATO Saraybosna Karargah Komutan Yardımcılığına Türk albay getirildi

NATO Saraybosna Karargah Komutan Yardımcılığına Türk albay getirildi

Kara Kuvvetleri Komutanlığından Albay Olcay Denizer’in, Bosna Hersek’in NATO’ya üyelik süreciyle ilgili çalışmaları yürüteceği bildirildi.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)’ndan yapılan açıklamaya göre, Bosna Hersek’te önemli görevler üstlenen Mehmetçik, pek çok destek faaliyetinin yanı sıra Bosna Hersek’in NATO’ya üyelik süreciyle ilgili çalışmalarda da görev yapıyor. Bu kapsamda, NATO Saraybosna Karargahı Komutan Yardımcılığı kadrosunun Türkiye’ye tahsis edilmesi nedeniyle Butmir Kışlası’nda tören düzenlendi.

Törene Avrupa Birliği Kuvveti (EUFOR) Komutanı Tümgeneral Reinhard Trischak, NATO Saraybosna Karargahı Komutanı Tuğgeneral Eric Folkstad, Türkiye’nin Bosna Hersek Büyükelçisi Haldun Koç, Askeri Ataşe Albay Mustafa Sıtkı Tatar, Türk Temsil Heyeti Başkanı Albay Selim Gökçegöz ile misyonda görev yapan Türk ve uluslararası personel katıldı.

Bosna’nın NATO’ya entegrasyon süreci

Törenle Kara Kuvvetleri Komutanlığından Albay Olcay Denizer, NATO Saraybosna Karargahı Komutan Yardımcılığı görevine getirildi. Denizer’in yeni görevi, Bosna Hersek’in NATO’ya üyelik süreciyle ilgili çalışmaları yürütecek olması bakımından önem taşıyor.

NATO’ya üyelik süreci için oluşturulan Politik Askeri Danışmanlar Şubesi ve Teknik Askeri Danışmanlar Şubesi, NATO Saraybosna Karargah Komutan Yardımcısı olarak görevlendirilen Albay Olcay Denizer’in emir ve komutasında çalışmalarını yürütecek.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *