FETÖ’nün kripto e-postalarında ‘Cennete bilet’ ifadesi

FETÖ’nün kripto e-postalarında ‘Cennete bilet’ ifadesi

FETÖ’nün mali ayağına operasyon düzenleyen emniyet birimleri, örgütün internet üzerinden yaptığı yazışmaları ele geçirdi. TRT Haber’de o yazışmalar yayımlandı.

8 Aralık’ta İstanbul polisinin düzenlediği FETÖ operasyonunda önemli dijital dokümanlara el konuldu.

TRT Haber’den Büşra Çelik’in haberinde, söz konusu yazışmalara göre, terör örgütü 2013 yılından itibaren, FETÖ’ye destek amaçlı banka aracılığıyla gönderilen paraların takibini zorlaştırmak için “bağış” yerine “bilet” denilmesini istendiği kaydedildi.

‘Bilet’ ifadesi yazılması istendi

3 Mayıs 2013 tarihinde yapılan yazışmada, örgütün firari olduğu değerlendirilen üst düzey bir yöneticisi,  toplu elektronik posta yoluyla duyuru yaptı;

“Mayıs ayı 9. taksitlerimizi elden veya banka yoluyla tarafıma ulaştırabilirsiniz. Havalede isim yazmayı unutmayın. Ayrıca burs yazmayalım, bilet diyelim. Ayrıca ödenmeyen biletler mevcuttur. Bilginize.”

‘Cennete bilet’

Ele geçirilen dijital dokümanlara göre, bazı örgüt üyelerinin, gönderdikleri paranın açıklama bölümüne “cennete bilet” yazması dikkat çekti. Toplanan paralar da terör örgütünün kontrolündeki kapatılan Bank Asya’ya ve 2016 yılında kayyum atanan Kaynak Holding aracılığıyla FETÖ’ye gitti.

Örgüt içinde e-posta yoluyla yapılan yazışmalarda, FETÖ’nün Emniyet ayağının en önemli isimleri arasında yer alan, eski İstihbarat Şube Müdürü Ali Fuat Yılmazer’e ilişkin önemli bir detay da ortaya çıktı.

2015 seçimlerinde bağımsız milletvekili adayı olan Yılmazer’e örgüt üyeleri tarafından “bilet”, “burs”, “kurban” gibi isimler altında düzenli mali destek sağlandı.

Kaynak holdinge bağlı 19 şirket, bir vakıf ve bir dernek hakkında FETÖ’yü finanse ettikleri gerekçesiyle başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alınan 22 kişinin İstanbul Emniyeti’ndeki sorgusu sürüyor.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *