Erdoğan Trump’a sıcak dostluğu için içtenlikle teşekkür etti

Erdoğan Trump’a sıcak dostluğu için içtenlikle teşekkür etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD Başkanı Donald Trump’a gönderdiği mesajda, kendisinin samimi ve kararlı vizyonu için teşekkür etti, Amerikan halkının barış ve refahı için en içten dileklerini bildirdi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığından yapılan açıklamaya göre, Cumhurbaşkanı Erdoğan Başkan Trump’a gönderdiği mesajda, tarihi dostluk, ortak çıkar ve değerler, müttefiklik ilişkileri vurgusu yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, mesajında şunları kaydetti:

“Resmi seçim sonuçları ne şekilde tecelli ederse etsin, son dört yıllık Başkanlık döneminizde, Türkiye-ABD ilişkilerinin ortak çıkar ve değerlerimiz temelinde gelişmesi için ortaya koyduğunuz samimi ve kararlı vizyon için teşekkür ederim. Ülkelerimiz arasındaki tarihi dostluk, ortaklık ve müttefiklik ilişkilerinin bu güçlü zemin üzerinde daha da ilerletilmesi karşılıklı çıkarlarımızın bir gereği olup, Türkiye olarak önümüzdeki dönemde de bu yönde her türlü çabayı sarf edeceğimizden emin olmanızı isterim. Bu vesileyle, her zamanki sıcak dostluğunuz için bir kez daha içtenlikle teşekkür eder, Amerika Birleşik Devletleri halkının barış ve refahı için en içten dileklerimi iletirim.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *