Ünlü yazar Pascal Bruckner’den, ‘feminist müslüman’ kadın gazeteci tartıştı

Ünlü yazar Pascal Bruckner’den, ‘feminist müslüman’ kadın gazeteci tartıştı

Fransa’da ünlü yazar ve filozof Pascal Bruckner, ‘feminist müslüman’ olarak bilinen kadın gazeteci Rokhaya Diallo’yu beyazlara karşı nefret duymakla itham etti.

Fransa’da ünlü yazar ve filozof Pascal Bruckner ve ırkçılık karşıtlığıyla tanınan gazeteci Rokhaya Diallo, dün akşam katıldıkları televizyon programında tartıştı.

Diallo’nun 2011’de imzaladığı “Charlie Hebdo’ya karşı ifade özgürlüğünü savunan” online dilekçeyi imzalayarak, hiciv dergisine karşı nefreti besleyerek, 2015’teki saldırıyı düzenleyenleri kışkırttığını savunan Bruckner, “Müslüman ve siyah bir kadın olarak statün seni ayrıcalıklı kılıyor.” ifadelerini kullandı.

Vidéo] Charlie Hebdo : Pascal Bruckner accuse Rokhaya Diallo d'avoir  “poussé à armer le bras des tueurs” | Valeurs actuelles

Bruckner, ayrıca Senegal ve Gambiya kökenli olan gazeteciyi beyazlara karşı nefret duymakla itham etti.Diallo, yazarın sözlerinin saygısızca olduğunu ve kendisine iftira ettiğini dile getirdi.

Bruckner’in kendisini beyazlara karşı nefretle suçlayacak kadar alçaldığını söyleyen Diallo, tartışma sonrası sosyal medyadan çok sayıda destek mesajı aldığını söyledi.

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *