Erdoğan’dan Mehmet Fırıncı için taziye mesajı

Erdoğan’dan Mehmet Fırıncı için taziye mesajı

Said Nursi’nin talebelerinden, asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan Mehmet Fırıncı, tedavi gördüğü hastanede 92 yaşında vefat etti.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı olan Mehmet Nuri Güleç, bir süredir Bahçelievler’deki özel bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Durumu son günlerde gittikçe ağırlaşan ve böbrek rahatsızlığı da yaşayan Güleç, bu sabah hayatını kaybetti.

Risaleler için “Kur’an tefsiri” ifadesi 

İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, “Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi muhterem Mehmed Fırıncı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu. 92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren, tevazuu, şefkati, nezaketi ile gönüllerde taht kuran, asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetler gören muhterem ağabeyimizi Rahmet-i Rahmana uğurladık. Cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir.” ifadeleri kullanıldı.

Erdoğan’dan taziye mesajı

Sosyal medya hesabı üzerinden İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı için taziye mesajı yayımlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

“Ömrünü İslam’ı öğretmeye, anlatmaya ve ahlaklı nesiller yetiştirmeye vakfetmiş olan, İstanbul İlim ve Kültür Vakfı Başkanı Mehmet Fırıncı’ya Allah’tan rahmet, yakınlarına ve sevenlerine başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

Paylaş :

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked with *